Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Włamanie na osiedlu Jazy w Niepołomicach. Policja poszukuje świadków

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, we współpracy z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Niepołomicach, intensywnie prowadzą działania mające na celu wyjaśnienie kradzieży z włamaniem do domu mieszkalnego, która miała miejsce 13 marca 2024 roku.

Zobacz też: Jak tanio zabezpieczyć dom lub mieszkanie przed włamaniem?

Według informacji zgromadzonych przez śledczych, potencjalnymi sprawcami mogą być osoby o narodowości romskiej lub gruzińskiej, które poruszały się ciemnym pojazdem typu sedan. Dochodzenie w sprawie jest w toku, a policjanci intensywnie analizują zebrane dowody.

Jednocześnie apelują do społeczności o pomoc. W szczególności zwracają się z prośbą do kierowców, którzy w dniu 13 marca 2024 roku, pomiędzy godziną 12:30 a 14:00, poruszali się ulicami Pociągów Pancernych, Wroniarka lub drogą wojewódzką numer 964 w Niepołomicach. Wszelkie osoby, które posiadają kamerki samochodowe zamontowane w swoich pojazdach i nagrywały swoją trasę w wyznaczonym czasie oraz miejscu, proszone są o kontakt z policją.

Nagrane materiały mogą zawierać istotne informacje, które pomogą w ustaleniu sprawców przestępstwa lub identyfikacji pojazdu, którym się poruszali. Policja zaleca zabezpieczenie nagrania oraz niezwłoczne poinformowanie odpowiednich służb.

Osoby posiadające informacje mogące pomóc w ustaleniu sprawców lub związane z przestępstwem, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KPP w Wieliczce lub Komisariatem Policji w Niepołomicach pod numerami telefonów: 47 83 41 238 lub 47 83 41 111.

Prosimy o udostępnienie tej informacji dalej.

Dodaj komentarz