Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Pomoc dla mieszkańców Ukrainy

W najbliższą niedzielę (03.09.2017) na Rynku w Niepołomicach Fundacja Lepsze Niepołomice organizuje zbiórkę darów dla mieszkańców Nowego Miasta na Ukrainie.

Akcja jest odpowiedzią na prośbę, jaka wpłynęła do krakowskiej fundacji Medicover od nauczycielki z tamtejszej szkoły. W Nowym Mieście są 3 szkoły: podstawowa około 40 dzieci, średnia około 300 dzieci i maleńka szkółka polska około 15 dzieci. Dzieci najbardziej marzą o piłkach do gry ? nie mają żadnych. Na lekcjach WF grają pustymi butelkami po wodzie mineralnej.

Przydałyby się jakiekolwiek piłki, do gry w piłkę nożną, rękę, siatkę, koszykówkę. Każda ilość byłaby mile widziana. Dzieci marzą też o koszulkach ? takich sportowych kolorowych z numerami jak mają prawdziwi piłkarze. Niektóre z nich są głodne. Zdarzają się zasłabnięcia z głodu ? zwłaszcza u starszych rosnących chłopców. Dzieci ze szkółki polskiej nie mają książek polskich ? nauczycielom bardzo trudno jest ich uczyć ? nie mają na czym. Brakuje zeszytów, przyborów szkolnych, książek. Nawet zużyte książki i podręczniki szkolne byłyby mile widziane.

Bardzo przydałyby się tablice do klasy ? chociaż 3 na 11 klas. Kreda, gry zespołowe ? ucieszą się dosłownie ze wszystkiego. Poza tym mieszka tam dużo ubogich osób, cieszą się nawet mocno zniszczonymi ubraniami. Bardzo drogie są buty. Domy, w których jest kanalizacja, bieżąca woda i gaz należą do elity najbogatszych domów?Mieszka tam dużo starych , bardzo biednych osób, ucieszą się ze wszystkiego??

Dodatkowo chcemy wesprzeć tamtejszy szpital, w którym dosłownie brakuje wszystkiego. Zbieramy więc: koce, kołdry, poduszki, naczynia, sztućce, szklanki, środki czystości. Zbiórkę prowadzimy w niedzielę (03.09) w godzinach 10.00 – 14.00 w pomarańczowym namiocie na Rynku w Niepołomicach.

Paweł Pawłowski
Fundacja Lepsze Niepołomice

Dodaj komentarz