Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Puszcza Niepołomice i pierwszy mecz na stadionie Cracovii

7 sierpnia o godzinie 19:00, stadion przy ulicy Kałuży w Krakowie stanie się areną pierwszego ekstraklasowego meczu, w którym gospodarzem będzie zespół Puszcza Niepołomice. Po rozegraniu dwóch spotkań na wyjeździe, drużyna prowadzona przez Tomasza Tułacza powraca do swoich korzeni, aby podejmować rywali na własnym stadionie.

Beniaminek ekstraklasy rozpoczął zmagania od dwóch wyjazdowych spotkań, w których niestety doznał porażek, ulegając Widzewowi Łódź 2:3 oraz Jagiellonii Białystok 1:4. Choć atmosfera na stadionie w Niepołomicach jest wyjątkowa i przyjazna, obiekt ten tymczasowo nie spełnia wymogów ekstraklasy. Ograniczeniem jest m.in. droga dojazdowa i parking, które nie są wystarczająco przystosowane do przyjęcia dużego samochodu Live Parku – firmy produkującej sygnał transmisji. Mimo to, prezes Marek Bartoszek zaznacza, że powrót drużyny Żubrów na swój obiekt w tym roku nie jest całkowicie wykluczony. Bardziej prawdopodobny jest jednak powrót na swoje boisko na rundę wiosenną.

W przypadku obecnej rundy, Puszcza Niepołomice zdecydowała się podejmować swoich rywali na stadionie Cracovii. Wcześniej w zastępczym wniosku licencyjnym klub wpisał stadion Wisły, ale ostatecznie doszedł do porozumienia z Cracovią. Wpłynęły na to protesty części kibiców Wisły Kraków oraz kwestie logistyczne. Stadion przy ulicy Reymonta ma pojemność na 33 tysiące widzów, co byłoby trudne do wypełnienia dla liczby kibiców, której Puszcza mogłaby spodziewać się na swoich meczach. Z kolei na Błoniach, gdzie znajduje się stadion Cracovii, dostępne jest ponad 15 tysięcy miejsc, ale Puszcza nie zamierza wynajmować wszystkich sektorów. Maksymalnie będzie wpuścić 8900 kibiców, co pozwoli na osiągnięcie zadowalającej frekwencji na niektórych meczach, np. spotkaniu z Legią Warszawa planowanym na 13 sierpnia.

W związku z ograniczeniami wynikającymi z korzystania ze stadionu Cracovii, kibice Puszczy będą zajmować miejsca wzdłuż linii bocznych boiska. Będą mogli wybrać spośród sektora gości (J2), a także miejsc na trybunach A2, A3, B1, B3 (dla grupy zorganizowanej kibiców gospodarzy), B4 od strony ulicy Kałuży oraz miejsc na trybunie głównej: E1, E2, G1, G2 i VIP.

Bilety na te emocjonujące rozgrywki są dostępne w serwisie internetowym uruchomionym przez klub, a także w wybrane dni można je nabyć w kasie przy stadionie w Niepołomicach. Dodatkowo, w dniu meczu, będzie możliwość zakupu biletów w punktach pod stadionem Cracovii. Kibice mają także możliwość wyboru karnetów na trybuny A, B i VIP. Warto podkreślić, że Puszcza posiada takie same sektory na swoim stadionie, dzięki czemu posiadacze abonamentów w przypadku powrotu na Kusocińskiego nie będą musieli zmieniać swoich miejsc.

Ceny biletów są zróżnicowane, dostosowane do różnych grup kibiców. Bilety normalne w zależności od miejsca na stadionie kosztują od 25 do 35 złotych. Istnieją także bilety ulgowe oraz specjalne ceny dla kobiet i dzieci.

Powrót Puszczy Niepołomice na swoje boisko w ekstraklasie to wydarzenie, na które z niecierpliwością czekają kibice i sympatycy klubu. Być może obecna runda nie przyniesie pełnego powrotu na stadion w Niepołomicach, ale już wkrótce można spodziewać się emocjonujących widowisk na stadionie przy ulicy Kałuży. Trzymamy kciuki za sukcesy Puszczy w ekstraklasie oraz dla wszystkich kibiców życzymy niezapomnianych chwil podczas meczów!

fot. niepolomice.eu

Dodaj komentarz