Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Puszcza Niepołomice wycofuje się z rozgrywek

Puszcza Niepołomice, popularny klub piłkarski z Małopolski, podjął decyzję o rozwiązaniu swojej drużyny rezerwowej. Zespół, który planował występować w klasie okręgowej w sezonie 2023/2024, został wycofany z rozgrywek. Informacja o tej decyzji już dotarła do Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Jest to zaskakująca wiadomość dla fanów Puszczy, ale okazuje się, że nie jest to odosobniony przypadek w regionie. Warto zauważyć, że drugi małopolski klub występujący w ekstraklasie, Cracovia, również postanowiła zakończyć istnienie swojej drugiej drużyny, która rywalizowała w trzeciej lidze. Oba kluby ekstraklasowe nie będą miały seniorskich zespołów rezerw przez najbliższy rok.

Roman Koroza, dyrektor Puszczy Niepołomice, wyjaśnił decyzję klubu. Powodem rozwiązania drużyny rezerwowej Puszcza Niepołomice jest fakt, że w pierwszej drużynie znajduje się wielu zawodników powyżej 23. roku życia. Zgodnie z przepisami, ci zawodnicy nie mogliby już występować w drużynie rezerw po rozegraniu pięciu meczów w pierwszej drużynie jesienią i tylko trzech meczów na wiosnę. To ograniczenie spowodowałoby, że znaczna część zawodników z pierwszego składu nie miałaby możliwości gry w zespole rezerw.

Drużyna rezerwowa Puszczy Niepołomice występowała na siódmym szczeblu rozgrywek, więc nie był to najwyższy poziom sportowy. Młodym piłkarzom pozostaje gra w Małopolskiej Lidze Juniorów, co zapewni im dalszy rozwój i szanse na rywalizację.

Małopolski Związek Piłki Nożnej musi teraz obsadzić zwolnione przez Niepołomice miejsce w klasie okręgowej. W komunikacie czytamy, że po przeprowadzeniu rozmów z klubami zostanie ogłoszony zespół, który zastąpi Puszczę II w grupie 3.

Ta decyzja Puszczy Niepołomice ma na celu dostosowanie się do regulacji dotyczących limitu wiekowego i ilości występów dla zawodników w drużynie rezerwowej. Klub nadal będzie kontynuować swoje działania, skupiając się na rozwoju młodych talentów i sukcesach pierwszego zespołu.

Dodaj komentarz