Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Dzień Dziecka w Wieliczce. Bezpłatne wejście do Tężni Solankowej oraz słodkie niespodzianki

Zbliża się wielkimi krokami jeden z najbardziej wyczekiwanych dni przez każde dziecko. To zaszczytne miejsce, tuż obok urodzin, zajmuje 1 czerwca. Jakie atrakcje z okazji Dnia Dziecka będą czekać dla najmłodszych w Wieliczce? 

Kopalnia Soli w Wieliczce, 1 oraz 2 czerwca, otwiera swoje podwoje dla wszystkich odwiedzających, oferując darmowe wejściówki. Zarówno ci mali jak i nieco więksi, niezależnie od wieku, każdy będzie miał okazję skorzystać z tej wyjątkowej propozycji.

Tężnia Solankowa w kopalni przypomina prawdziwe warowne zamczysko, co z pewnością rozbudzi wyobraźnię najmłodszych. Imponujące tarninowe mury oraz ponad 20-metrowa wieża stanowią nie tylko atrakcję wizualną, ale także zapewniają niezapomniane widoki na okolicę. Dla dorosłych tężnia to doskonałe miejsce na relaks oraz możliwość korzystania z solankowego powietrza, które przypomina nadmorską bryzę.

Bezpłatne bilety do tężni będą dostępne na miejscu w wygodnym automacie znajdującym się przy wejściu do obiektu, a także w kasach kopalni (szyb Daniłowicza i szyb Regis). Dodatkowo istnieje możliwość ich nabycia online poprzez www.bilety.kopalnia.pl (z wyjątkiem wejściówek dla wieliczan). Szczegóły dotyczące akcji „Kopalnia na Dzień Dziecka – Tężnia Solankowa za 0 zł” można znaleźć na www.kopalnia.pl.

To jednak nie koniec niespodzianek! Oprócz bezpłatnych inhalacji solankowych, kopalnia z okazji Dnia Dziecka przygotowała również inne upominki dla swoich gości. W pierwszy czerwcowy weekend spacerujący po tężni będą mieli okazję skosztować pysznych lodów, a w pobliskiej restauracji do każdego zamówionego obiadu (przy minimalnym jednym daniu) zostanie gratis podany deser lodowy.

Fot. Kopalnia Soli „Wieliczka”

Dodaj komentarz