Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Energylandia otworzyła nową, wyjątkowo słodką, strefę rozrywki. Musisz to zobaczyć!

Największy Park Rozrywki w Polsce zaprasza na nową, magiczną strefę stworzoną dla najmłodszych. Sweet Valley sprawi, że każda wizyta będzie smakować niczym słodki sen. Cukierkowa kraina zaprasza wszystkie rodziny do świata, gdzie rzeczywistość została oblana iście bajkową fantazją, niczym śmietankowe lody pokryte czekoladową polewą! Co można znaleźć w nowej strefie rozrywki?

Słodkości nie zabraknie! Energylandia nieustannie rozwija swoją ofertę, aby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby rodzin z małymi dziećmi. Bajkolandia od lat jest miejscem, które zachwyca najmłodszych swoją magiczną atmosferą i bezpiecznymi, dostosowanymi do ich wieku, atrakcjami. Teraz, z otwarciem nowej strefy Sweet Valley, największy park rozrywki w Polsce zapewnia kolejne, fantastyczne miejsce, gdzie rodziny z maluchami mogą wspólnie łapać beztroskie chwile wypełnione po brzegi radością i ekscytacją.

3, 2, 1… czas, start! Przenieśmy się do Zatoru, gdzie wirujące karuzele przypominają ogromne, puszyste waty cukrowe na kolorowych patyczkach, a każda ścieżka jest obsypana słodkim pyłem. Nowa strefa nazwana rozkosznie Sweet Valley została okrzyknięta rajem dla miłośników słodkości i emocji, obejmuje 4 ha powierzchni i oferuje 10 różnych atrakcji, w tym dwa familijne roller coastery: Fluff Choco Chip Creek oraz Nacomi Honey Harbour. Oprócz emocjonujących przejażdżek, Goście będą mogli cieszyć się zakręconymi filiżankami, kolorowymi karuzelami i cukierkowymi sklepikami, co zapewni uczucie przebywania w świecie prosto z bajki.

Specjalnie dla najmłodszych przygotowano atrakcje przypominające krainę baśni. Otwarcie Sweet Valley ma na celu uczynienie Energylandii jeszcze bardziej magicznym miejscem, które zapewni niezapomniane przeżycia dla całej rodziny.

W rytmie jakich atrakcji bije nowa strefa rozrywki – Sweet Valley?

W sercu Sweet Valley znajduje się Fluff Choco Chip Creek – emocjonujący rollercoaster o długości 1200 metrów i wysokości 16,5 metra. Nowa atrakcja imitująca lokomotywę parową z wagonikami oferuje jazdę z prędkością 55 km/h! Za moc wrażeń odpowiada mechanizm trzykrotnego wyciągania za pomocą napędu łańcuchowego. Jest dostępna dla pasażerów o wzroście od 120 do 140 cm z opiekunem, a powyżej 140 cm Odwiedzający mogą cieszyć się nią samodzielnie.

Nieopodal znajduje się Nacomi Honey Harbour. Ten słodki rollercoaster zapewnia jazdę z prędkością do 46 km/h na 254-metrowym torze. Idealne rozwiązanie dla tych, którzy szukają emocjonującej atrakcji, ale z łagodniejszym posmakiem. Honey Harbour przeznaczony jest dla osób o wzroście od 100 do 120 cm z opiekunem. Od 120 cm wzrostu obecność opiekuna nie jest wymagana.

Na jakie inne atrakcje mogą liczyć odwiedzający nową strefę rozrywki?

Candy Carousel zadowoli miłośników klasycznych wiedeńskich karuzel. Przynoszą one na myśl tradycyjne Parki Rozrywki, z którymi wiele starszych osób wiąże morze wspomnień z lat młodości. Candy Carousel w Energylandii jest dostępna dla najmłodszych Gości.

Crazy Barn to nic innego jak szalony domek na kurzej łapie. Kręci się on sprawiając wrażenie, jakby tańczył w rytmie ulubionej piosenki z lat dziecięcych. Obiekt przynoszący na myśl stodołę, zapewnia moc emocji dzięki obrotom, wznoszeniom i nachylaniom.

Bumble Boats to niewielkie gondole, idealne dla miłośników wodnych atrakcji. Bon Bon Balloon, karuzela balonowa, będzie idealnym wyborem dla miłośników wysokości. Pozwala Gościom wzbić się wysoko nad parkiem i zachwycać się otaczającymi widokami. Nasycona żółć rzepaku czy otulająca zieleń – to idealny sposób na relaks! Mini Track’ Tour Ride to urocza przejażdżka przez farmę pełną lizaków w stylizowanych ciągnikach. Candy Critters to interaktywna karuzela, będąca symbolem kreatywności Parku. Centralną atrakcją strefy jest Twis’Tea, zakręcona karuzela z filiżankami, idealna dla rodzin i grup przyjaciół, dostępna od 2 do 13 lat z opiekunem.

Centralną atrakcją Parku będzie Sweet Valley Town Hall Theatre, czyli multifunkcyjny obiekt. Pomieści on nawet 1000 osób. Jego otwarcie planowane jest w drugim etapie. Teatr będzie łączyć w sobie funkcje widowiskowe i gastronomiczne, dzięki temu miejsce to zadba nie tylko o żołądki gości, ale również o ich duszę. Pokazy artystyczne czy kolacje z artystycznym show w tle to tylko część z planowanych atrakcji.

Sweet Valley to nie tylko rozrywka, ale również kulinarna przygoda!

Świetną zabawę w nowej strefie Sweet Valley warto połączyć z kulinarną podróżą! W Energylandii można znaleźć wiele punktów, oferujących przysmaki z różnych zakątków świata. W nowej słodkiej strefie swoje miejsce zajęła Pop Mania, serwująca to, co każdy, niezależnie od wieku, uwielbia, czyli własnej produkcji lody na patyku. W The Hungry Hen, na Gości czeka skrawek Włoch, czyli pyszne makarony, a Wacky Waffles w ofercie ma chrupiące gofry. Jesteście miłośnikami lodów gałkowych? Koniecznie odwiedźcie Snowflake Peak. The Rainbow Spring zaskoczy wyborem orzeźwiającego smoothie,  a Sweet Shake zaspokoi pragnienie shake’ami. Bubble Barn to miejsce dla fanów Bubble Tea, a w Farm Frosties będzie można skosztować włoskich lodów lub slushy. Madame Bon Bon’s i The Beehive Bistro dopełnią kulinarną ofertę Parku. 

W Sweet Valley bezpieczeństwo i zabawa idą w parze! Każda atrakcja ma swoje zasady, dzięki czemu wszyscy znajdą coś idealnego dla siebie, niezależnie od tego, ile wzrostu i lat mają Mali Odkrywcy. Aby dołączyć do tej rozkosznie słodkiej strefy należy udać się w stronę Smoczego Grodu, a następnie, po wyjściu z tajemniczego przejścia podziemnego, skręcić w lewo. Tam naszym oczom ukaże się bajkowa brama, która jest magicznym wejściem do wspaniałej krainy zabawy.

Źródło: https://energylandia.pl/

Dodaj komentarz