Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Lekarze laryngolodzy w Wieliczce na NFZ. Stan kolejki na 14.06.2024

Lekarz laryngolog na NFZ

Czas oczekiwania na wizytę u laryngologa na NFZ w Wieliczce może być istotnym czynnikiem dla pacjentów. Gazeta Wielicka dostarcza aktualnych danych dotyczących czasu oczekiwania, pozwalając Ci zorientować się, jak szybko możesz uzyskać wizytę u specjalisty. Dzięki naszym regularnie aktualizowanym informacjom, dowiesz się, jaka jest obecna średnia długość kolejek do konkretnych lekarzy laryngologów w Wieliczce obsługujących NFZ. Pozwoli to planować wizytę zgodnie z Twoimi potrzebami i ograniczyć czas oczekiwania. Zapewniamy rzetelne i dokładne dane, aby ułatwić Ci wybór lekarza oraz lepiej zarządzać czasem oczekiwania na wizytę laryngologiczną na NFZ w Wieliczce. Terminy znajdziesz na końcu artykułu.

Lekarze laryngolodzy w Wieliczce na NFZ

Laryngolodzy specjalizują się w diagnostyce, leczeniu i profilaktyce schorzeń związanych z uszami, nosem i gardłem. Wykonują szeroki zakres badań diagnostycznych i leczniczych, obejmujący:

 • Otoskopia: Badanie umożliwiające oglądanie błony bębenkowej i przewodu słuchowego zewnętrznego. Pozwala na wykrycie infekcji, uszkodzeń błony bębenkowej czy zmian patologicznych.
 • Rynoskopia: Oglądanie nosa, jam nosa oraz gardła przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Jest pomocne w diagnostyce infekcji, polipów nosa, czy też zmian zapalnych w gardle.
 • Audiometria: Test słuchu, który ocenia zdolność słyszenia dźwięków o różnych częstotliwościach. Wykorzystuje się go do diagnozowania problemów ze słuchem.
 • Laryngoskopia: Badanie pozwalające na oglądanie krtani, tchawicy i górnego odcinka dróg oddechowych. Pomaga w diagnozowaniu zmian chorobowych w tych obszarach.
 • Wykonanie badań alergicznych: W niektórych przypadkach, laryngolodzy zajmują się również diagnozowaniem alergii związanych z układem oddechowym.
 • Biopsje i cytologie: W przypadku podejrzenia zmian nowotworowych lub innych poważnych schorzeń, laryngolog może wykonać biopsję lub cytologię w celu uzyskania próbki tkanki do dalszych badań.
 • Leczenie problemów z głosem: Laryngolodzy pomagają również w leczeniu zaburzeń głosu, w tym chrypki, trudności w mówieniu czy trudności w oddychaniu podczas mówienia.

Schorzenia, do których pacjenci często zgłaszają się do laryngologa, to m.in.:

 • Infekcje dróg oddechowych: Zapalenie zatok, gardła, krtani czy też zapalenie ucha.
 • Problemy ze słuchem: Uszkodzenia słuchu, infekcje ucha, czy też różne rodzaje niedosłuchu.
 • Zaburzenia głosu: Chrypka, problemy z wysokimi czy niskimi dźwiękami.
 • Choroby alergiczne: Alergie wpływające na drogi oddechowe.
 • Nowotwory: Zarówno łagodne jak i złośliwe nowotwory w obszarze nosa, gardła czy krtani.

Stan kolejki do laryngologa na piątek 14.06.2024

Dla pacjenta ze statusem stabilny (pacjent musi mieć skierowanie od lekarza POZ) najwcześniejszy termin to piątek, 28 czerwca 2024 roku. Kolejka oczekujących na wizytę wynosi 7 osób. Najszybszy termin oferuje placówka "OŚWIĘCIMSKIE CENTRUM LARYNGOLOGICZNE" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ działająca pod adresem: OŚWIĘCIM, UL. WYSOKIE BRZEGI 4. Szczegóły uzyskasz pod adresem telefonu +48 33 844 46 96.

Dla pacjenta ze statusem pilny (skierowanie od lekarza POZ z adnotacją 'pilne' lub 'cito') najwcześniejszy termin to piątek, 28 czerwca 2024 roku. Kolejka oczekujących na wizytę wynosi 10 osób. Najszybszy termin oferuje placówka NZOZ LEKARKA - PORADNIE SPECJALISTYCZNE I REHABILITACJA działająca pod adresem: WIELICZKA, UL. ARTURA GROTTGERA 22. Szczegóły uzyskasz pod adresem telefonu +48 12 288 25 99.

Dane pochodzą z oficjalnej strony Narodowego Funduszu Zdrowia. Za aktualność danych odpowiadają wymienione wyżej placówki.

Dodaj komentarz