Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Ślubowanie nowego burmistrza Wieliczki. Pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej

7 maja br. w wielickim magistracie miała miejsce pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej IX kadencji. Odbyło się uroczyste ślubowanie nowo wybranych radnych oraz nowego burmistrza Wieliczki.

Do czasu wyboru nowego przewodniczącego, obrady prowadził doświadczony radny-senior, 70-letni Włodzimierz Hartabuz. Pełna powagi i wzniosłości atmosfera dopełniła uroczyste ślubowanie nowo wybranych radnych, odbyte w asyście sztandaru Miasta i Gminy Wieliczka.

W 23-osobowej Radzie Miasta Wieliczka zasiadło, aż 11 nowych radnych. Jednym z istotnych momentów tej sesji było zastąpienie Rafała Ślęczki, którego mandat wygasł w związku z wyborem na burmistrza, przez Beatę Dubiel-Kulmę.

Artur Kozioł został nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Wieliczce stosunkiem głosów 14 do 9. Były burmistrz przed odebraniem zaświadczenia o wyborze i złożeniem ślubowania przez swojego następcę, podkreślił, że jest to historyczny moment. Nowy burmistrz Wieliczki, Rafał Ślęczka, przejął stanowisko po 18 latach sprawowania funkcji burmistrza przez swojego poprzednika.

W swoim przemówieniu Ślęczka podziękował za okazane zaufanie i podkreślił, że jest to dla niego zarówno lekcja wdzięczności, jak i pokory. Zaprosił wszystkich do współpracy, zachęcając do wspólnego działania dla dobra Wieliczki. Na sesji inauguracyjnej nie zabrakło ważnych gości i gratulacji. Obecni byli radni, dyrektorzy instytucji miejskich i powiatowych, przedstawiciele służb mundurowych, przewodniczący rad sołeckich, osiedli wielickich oraz organizacji pozarządowych. Wszyscy zgromadzeni wyrazili swoje wsparcie i gratulacje nowemu burmistrzowi.

Dostrzeżono również, że podczas sesji Rafałowi Ślęczce towarzyszyli najbliżsi, w tym żona Zuzanna oraz ich 2-letnia córeczka Hania. Ślęczka serdecznie podziękował rodzinie za wsparcie w trudnym czasie kampanii wyborczej.

Źródło: https://glos24.pl/

Dodaj komentarz