Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Wybuch w samochodzie. Siła tak duża, że wyrwało dach

Wybuch był tak mocny, że dach samochodu oraz zbiornik LPG wyleciały w powietrze i upadły kilkanaście metrów dalej.

16 kwietnia bieżącego roku o godzinie 3:58 nad ranem na jednym z parkingów w powiecie wielickim doszło do dramatycznej eksplozji instalacji gazowej w samochodzie marki Fiat. Wybuch był na tyle gwałtowny, że spowodował ogromne zniszczenia, a wszystko wokół stanęło w płomieniach. Na szczęście w momencie tragedii w pobliżu nie było żadnych innych pojazdów ani osób.

Siła wybuchu była tak potężna, że dach samochodu oraz zbiornik LPG zostały wyrwane z pojazdu i unoszone na kilkanaście metrów w powietrzu, zanim upadły na ziemię. Natychmiast po zdarzeniu na miejsce przybyli strażacy, którzy zdołali skutecznie ugasić pożar, uniemożliwiając rozprzestrzenienie się ognia na inne pojazdy lub obiekty.

Policja podjęła śledztwo w sprawie tej tragicznej eksplozji. Funkcjonariusze zajmujący się sprawą starają się ustalić, co było bezpośrednią przyczyną tego nieszczęśliwego wydarzenia. Analizując szczegółowo miejsce i okoliczności związane z eksplozją, śledczy mają nadzieję na szybkie i precyzyjne ustalenie przebiegu wydarzeń oraz identyfikację ewentualnych czynników, które mogły doprowadzić do tego tragicznego incydentu.

Na chwilę obecną policja nie podaje żadnych oficjalnych informacji na temat ewentualnych przyczyn eksplozji czy też ewentualnych strat materialnych. Oczekuje się, że w najbliższych dniach zostaną opublikowane pierwsze ustalenia śledczych w tej sprawie.

Tragiczne wydarzenie to przypomnienie o konieczności przestrzegania wszelkich norm bezpieczeństwa podczas eksploatacji instalacji gazowych w pojazdach. Użytkownicy samochodów z takimi systemami powinni regularnie sprawdzać stan techniczny oraz korzystać wyłącznie z usług certyfikowanych specjalistów przy instalacji, konserwacji czy naprawach, aby uniknąć podobnych tragedii w przyszłości.

Dodaj komentarz