Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Wypadek drogowy w Łazanach

Wczesnym rankiem, 5 kwietnia, około godziny 7:52, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu pojazdów na drodze wojewódzkiej 966 w miejscowości Łazany. Natychmiast na miejsce zostały skierowane odpowiednie służby ratunkowe.

W akcji ratunkowej uczestniczył jeden zastęp ratowniczo-gaśniczy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wieliczce, Grupa Operacyjna Komendanta Powiatowego oraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w Trąbkach i Łazanach. Działania podjęte przez jednostki ochrony przeciwpożarowej koncentrowały się na zapewnieniu bezpieczeństwa na miejscu zdarzenia. Ratownicy stabilizowali pojazd znajdujący się na boku, odłączali napięcie w pojazdach, kierowali ruchem, usuwali uszkodzone pojazdy oraz absorbowali rozlane substancje eksploatacyjne. Dodatkowo, dokonano czyszczenia jezdni z porozrzucanych elementów karoserii pojazdów.

W wyniku zdarzenia jedna osoba odniosła obrażenia i została przetransportowana do szpitala. Na miejscu działały również dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz funkcjonariusze Policji, którzy prowadzili swoje czynności. Utrudnienia w ruchu trwały około 1,5 godziny, po czym droga została odblokowana.

Dzięki szybkiej i skoordynowanej akcji służb ratunkowych udało się zapewnić bezpieczeństwo na miejscu zdarzenia oraz minimalizować jego skutki dla uczestników ruchu drogowego. To kolejny przykład profesjonalizmu i skuteczności naszych ratowników w sytuacjach awaryjnych na drogach.

Fot. asp. Mirosław Fiust KP PSP Wieliczka

Dodaj komentarz