Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Ostrzeżenie dla mieszkańców gminy Niepołomice

W ostatnich tygodniach Urząd Miasta i Gminy w Niepołomicach otrzymuje liczne zgłoszenia dotyczące wyłudzania danych. Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców oraz integralność danych, gmina wystosowała apel o rozważność i ostrożność.

Informacje wskazują, że osoby podszywające się pod przedstawicieli spółki COLUMBUS działają w sposób wprowadzający w błąd, podając fałszywe informacje o współpracy z magistratem lub Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ich celem jest pozyskanie danych dotyczących deklaracji złożonych do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB), szczególnie informacji o źródle ogrzewania.

W związku z powyższym, Urząd Miasta i Gminy w Niepołomicach pragnie zwrócić uwagę mieszkańców na konieczność zachowania ostrożności w kontaktach z przedstawicielami firm zewnętrznych. Zalecane jest nieudzielanie żadnych informacji bez uprzedniego zweryfikowania tożsamości osób oraz celowości przekazywanych danych.

W sytuacji wątpliwości lub potrzeby potwierdzenia autentyczności działań, należy podjąć niezwłoczny kontakt z Urzędem Miasta i Gminy Niepołomice pod numerem telefonu: 12 250 94 54.

Dodaj komentarz