Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Kochasz wielkie gady? Lubisz wyzwania? Zostań wolontariuszem 23. Wielkiej Parady Smoków!

Niebo nad Krakowem ponownie wypełni się Wielką Paradą Smoków! Przed nami 23. edycja, która tym razem odbędzie się pod hasłem „Smoki bajek, baśni i powieści”. Jeśli jesteś jednym z wielbicieli mitycznych stworzeń teraz masz wyjątkową okazję, aby dołączyć do ich świata i stać się częścią tego niepowtarzalnego wydarzenia. Jak zostać wolontariuszem tegorocznego smoczego widowiska?

23. edycja Wielkiej Parady Smoków wystartuje u stóp Wawelu, przy Smoczej Jamie, już 8 czerwca br. i jak nakazuje tradycja, potrwa cały weekend. Największą z atrakcji będą latające smoki o ogromnych gabarytach. To Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle będzie mogło odbyć się, dzięki aktorom i współpracownikom Teatru Groteska. Wydarzenie zostanie wzbogacone o oprawę laserową oraz świetlną. Nie zabraknie również zachwycającej muzyki. Tak jak i w poprzednich latach, tak i podczas tegorocznej edycji smocze widowisko będzie miało proekologiczną formułę. Dla obecnych będą czekać emocjonujące gry, zabawy, liczne konkursy i inne atrakcje rozmieszczone w namiotach partnerów Pikniku.

Zostań wolontariuszem i stań się częścią smoczego widowiska!

Jeśli jesteś studentem lub uczniem i masz co najmniej 16 lat, Teatr Groteska zaprasza Cię do współtworzenia jedynego smoczego festiwalu w Polsce. Przed Tobą weekend 8-9 czerwca pełen wrażeń i atrakcji. Wolontariuszom proponowane są stanowiska m.in. animatorów zabaw z dziećmi na Pikniku oraz opiekunów niedzielnej Parady Smoków. Istnieje możliwość zaliczenia praktyk studenckich lub otrzymania zaświadczenia o wolontariacie.

Oczekiwania względem kandydatów:
– pełna dyspozycyjność w weekend 8-9 czerwca,
– umiejętność pracy z dziećmi,
– dobra organizacja pracy,
– łatwość w nawiązywaniu kontaktów i pracy w zespole.

W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest pisemna zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

Zgłoszenia można wysyłać do 19 maja. W przypadku posiadania pytań należy kierować je na adres e-mail: wolontariat.groteska@gmail.com

Jaki jest program 23. edycji Wielkiej Parady Smoków? 

Smoczy Piknik Rodzinny na bulwarach pod Wawelem:
8 czerwca – godz. 10.00-20.00
9 czerwca – godz. 10.00-19.00

Wielkie Nocne Widowisko na Wiśle: 8 czerwca, godz. 22.00
Wielka Parada Smoków (ul. Grodzka – Rynek Główny): 9 czerwca, godz. 12.00

Wielka Parada Smoków to impreza organizowana od 2000 roku. Wydarzenie na dobre wpisało się w kulturową mapę Krakowa. Wydarzenie przyciąga nie tylko mieszkańców miasta, ale również tysiące miłośników smoczych opowieści z całego kraju, Europy i świata. Stań się częścią smoczego świata pełnego zjawiskowych widoków i wrażeń!

Fot. Anna Kaczmarz

Dodaj komentarz