Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Wypadek na autostradzie A4 pod Wieliczką

Wczesnym porankiem w poniedziałek, na odcinku autostrady A4 pomiędzy węzłami Niepołomice a Targowisko, doszło do poważnego wypadku drogowego.

Na pasie w kierunku Tarnowa, na dystansie 440 kilometrów autostrady, doszło do zderzenia trzech pojazdów – samochodu ciężarowego, busa oraz samochodu osobowego.

Na szczęście, gdy pierwsze zastępy straży pożarnej dotarły na miejsce zdarzenia, okazało się, że wszyscy uczestnicy wypadku opuścili pojazdy samodzielnie. Jednak jedna z poszkodowanych, 38-letnia kobieta obywatelka Ukrainy, skarżyła się na uraz kończyny dolnej. Na miejsce wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielił jej pierwszej pomocy i przetransportował do szpitala w Bochni – powiedział asp. Mirosław Fiust, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce.

Poszkodowana kobieta podróżowała samochodem typu bus, który w wyniku zderzenia przewrócił się i blokował pas ruchu w kierunku Tarnowa. W busie podróżowało łącznie pięć osób, z czego czwórka nie odniosła żadnych obrażeń. Łącznie w trzech pojazdach podróżowało osiem osób.

Na skutek wypadku, autostrada była nieprzejezdna w kierunku Tarnowa przez blisko dwie godziny, z powodu prowadzonych działań służb na miejscu zdarzenia. Na miejsce wysłano zastępy straży pożarnej z Ochotniczej Straży Pożarnej w Podłężu oraz Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce. Oprócz tego, na miejscu obecni byli również ratownicy medyczni oraz policja, która prowadzi dochodzenie w celu wyjaśnienia okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Wypadki drogowe są przyczyną wielu tragedii i strat ludzkich. To kolejne przypomnienie dla kierowców o konieczności zachowania ostrożności na drodze, przestrzegania przepisów oraz dostosowania prędkości do panujących warunków atmosferycznych. Wszyscy powinniśmy dbać o swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

Wypadek na autostradzie A4
Źrodło: OSP Podłęże

Dodaj komentarz