Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Alarm w sortownii Poczty Polskiej w Niepołomicach. Znaleziono potencjalnie niebezpieczną przesyłkę

W dniu 5 kwietnia br., około godziny 12:23 pracownicy sortowni Poczty Polskiej w Niepołomicach podjęli szybką i zdecydowaną akcję po ujawnieniu podejrzanej przesyłki bez adresata oraz nadawcy w jednym z magazynów. Przesyłka, opakowana w folię, na której stwierdzono oznaczenia sugerujące materiał zakaźny, natychmiast wywołała reakcję służb ratowniczych.

Do akcji zostali wezwani profesjonalni ratownicy z różnych jednostek, działając zgodnie z ustalonymi procedurami bezpieczeństwa. Jeden zastęp ratowniczo-gaśniczy z JRG Wieliczka oraz Grupa Operacyjna Komendanta Powiatowego OSP Niepołomice natychmiast przystąpili do działań. Dyżurny Operacyjny zwrócił się również z wnioskiem o wsparcie Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemicznego SGRCHEM-EKO Kraków z JRG nr 6, co dodatkowo umożliwiło przeprowadzenie precyzyjnych analiz na miejscu zdarzenia.

Dodatkowo, aby wykluczyć potencjalne zagrożenie wybuchem, na miejsce zostały zadysponowane policyjne jednostki pirotechniczne z psem. Po dokładnym zbadaniu przesyłki przez Policję oraz roty SGRCHEM-EKO, nie wykazano obecności żadnych materiałów czy substancji niebezpiecznych. Pomiary przeprowadzone zarówno przez policyjnych pirotechników, jak i specjalistów z SGRCHEM-EKO Kraków potwierdziły brak obecności gazów toksycznych, wybuchowych oraz promieniowania jonizującego.

Czytaj też: Coraz większe problemy z Pocztą Polską. Rozgoryczeni mieszkańcy mówią: Dość!

Na miejscu zdarzenia obecni byli również pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, co zapewniło kompleksową analizę sytuacji pod kątem ewentualnych zagrożeń zdrowotnych dla personelu i otoczenia.

Po zakończeniu działań bezpieczeństwa przesyłka została przekazana do dalszych operacji prowadzonych przez Policję, co zapewniło pełne zabezpieczenie sytuacji.

Dzięki szybkiej reakcji służb oraz profesjonalizmowi wszystkich zaangażowanych jednostek, sytuacja została skutecznie opanowana, a ewentualne zagrożenie zostało wykluczone. Akcja ta pokazuje, jak ważna jest współpraca pomiędzy różnymi służbami w zapewnieniu bezpieczeństwa społeczeństwa i personelu w sytuacjach potencjalnego zagrożenia.

Zdjęcie: sekc. Paweł Bednarczyk, JRG Wieliczka

 

Dodaj komentarz