Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Kolejna złodziejka kosmetyków zatrzymana

W minionym tygodniu policjanci z Komisariatu Policji w Niepołomicach ujawnili działalność 27-letniej mieszkanki miasta, podejrzanej o serię kradzieży w drogeriach na terenie Wieliczki i Niepołomic. Kobieta, której nazwisko nie zostało ujawnione ze względów prawnych, została zatrzymana w związku z podejrzeniem dokonania szeregu kradzieży sklepowych, głównie kosmetyków, wartej ponad 6 tysięcy złotych.

Według informacji przekazanych przez funkcjonariuszy, 27-latka działała metodą kradzieży drogocennych produktów, ukrywając je pod ubraniem podczas swoich wizyt w sklepach. Jej nielegalne działania udało się udowodnić po skrupulatnych działaniach policjantów z Wydziału Kryminalnego, którzy śledzili i gromadzili dowody na działalność przestępczą podejrzanej.

Sprawa wyszła na jaw, gdy właściciele sklepów zauważyli znaczne straty w swoich zapasach, a analizując monitoring zauważyli wzorce działania kobiety. Po ustaleniu tożsamości i zatrzymaniu podejrzanej, policja przekazała sprawę do organów wymiaru sprawiedliwości.

Aktualnie 27-latka odpowiada przed sądem za popełnione czyny, a za kradzież grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności, zgodnie z obowiązującym prawem. Policja apeluje jednocześnie o ostrożność oraz monitorowanie zachowań podejrzanych osób, które mogą zagrażać bezpieczeństwu i spokojowi społeczności lokalnej.

Dodaj komentarz