Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Jak skutecznie odstraszyć zwierzęta z ogrodu?

Chociaż niektóre ze zwierząt są nieszkodliwe, inne mogą pozostawić po sobie zniszczone, połamane rośliny oraz nieczystości. Nic więc dziwnego, że szukamy skutecznych sposobów na to, aby z nimi walczyć. Jak odstraszyć zwierzęta z ogrodu? Czy istnieją metody, aby wyprosić z przydomowej zieleni niechcianych gości raz na zawsze?

Odstraszacze dla zwierząt ? środki chemiczne
Odstraszacze dla zwierząt w formie środków chemicznych to preparaty, które mają charakterystyczny, lecz nieuciążliwy dla nas zapach. Skutecznie jednak zniechęcają one zwierzęta do wizyt w naszym ogrodzie. Najczęściej występują one w postaci spreyu, który można rozpylić w wybranych miejscach. Niektóre z nich mogą być stosowane w pomieszczeniach, np. w piwnicy lub na klatce schodowej. Wystarczy zaaplikować produkt w konkretnym miejscu i patrzeć, jak zwierzęta zmieniają trasy swoich przechadzek.

Inne odstraszacze dla zwierząt
Środki chemiczne to nie jedyne odstraszacze dla zwierząt dostępne na rynku. Ciekawym rozwiązaniem jest żarówka z funkcją odstraszania owadów. Została ona wyposażona w funkcję UV, która pozwala na szybkie eliminowanie niechcianych insektów ? w tym uciążliwych komarów oraz os. Żarówkę można zamontować w altanie, na tarasie lub balkonie. Producenci zaskakują także różnymi elektronicznymi odstraszaczami dla zwierząt. Najczęściej działają one na zasadzie emitowania ultradźwięków o częstotliwości niesłyszalnej dla ludzkiego ucha, jednak uporczywej dla zwierzęcia.

Odstraszacze dla ptaków ? które działają?
Wielu właścicieli ogrodów co roku toczy walkę z ptactwem, które zanieczyszcza przydomową przestrzeń, wybiera nasiona z grządek i niszczy uprawy. Chętnie wybierane odstraszacze dla ptaków to modele o naturalnych rozmiarach (np. kruka lub sowy), które skutecznie zniechęcają ptaki do wizyt w naszym ogrodzie. Niektóre z nich dodatkowo wyposażone są w dzwoneczek, który przy najmniejszym podmuchu wiatru wydaje dźwięki. Odstraszacze dla ptaków mogą również być wykonane z materiałów, które mienią się w słońcu, co również zniechęca zwierzęta do wizyt w naszym ogrodzie.
Zawsze możemy zdecydować się na ekologiczne sposoby walki ze zwierzętami. Mowa tu przede wszystkim o nasadzeniu roślin, które są nietolerowane przez konkretne gatunki (np. uważa się, że nornice i krety odstrasza obecność czosnku pospolitego czy też aksamitki rozpierzchłej).

Dodaj komentarz