Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Łóżko dziecięce i młodzieżowe – czego do snu potrzebuje Twoja pociecha?

fot. mybed.pl

W sypialniach dla dzieci łóżka są tak samo istotnym elementem, jak w przypadku sypialni dorosłych. Także i tutaj odgrywają one najważniejszą rolę, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę, że dziecko potrzebuje co do zasady większej ilości snu niż dorosły człowiek.  

Artykuł sponsorowany

Łóżko dziecięce i młodzieżowe — czym się różni pod względem konstrukcji?  

Łóżka dziecięce czy meble dla starszych dzieci, nastolatków niewiele różnią się od tych projektowanych z myślą o dorosłych. Różnicą najczęściej jest wielkość tych łóżek, natomiast sama konstrukcja co do zasady jest bardzo podobna. Zmieniać się może także typ materaca. Łóżeczko dziecięce czy łóżko nastolatka może posiadać nieco inny typ wypełnienia, także dostosowany do wieku i potrzeb użytkownika. Łóżko do pokoju dziecięcego ma zapewniać komfortowy sen i stanowić odpowiedniego rodzaju wsparcie dla ciała, a przede wszystkim młodego jeszcze kręgosłupa.  

Łóżka piętrowe, z pojemnikami na pościel, szafkami 

Do pokoju dziecka wstawić możesz bardzo różne łóżka. Do wyboru masz łóżko piętrowe, które z pewnością sprawdzi się jako propozycja do sypialni, w której mieszka więcej niż jedno dziecko, a ty chcesz w maksymalny sposób wykorzystać dostępną w pomieszczeniu przestrzeń. Warto jednak zawsze zastanowić się, jaka będzie reakcja zainteresowanych na taką propozycję. O ile w przypadku najmłodszych dzieci łóżka piętrowe są traktowane jak cenna atrakcja, o tyle nie wszystkie starsze pociechy mogą być pozytywnie nastawione do takiego pomysłu.  

Swoich zwolenników mają także drewniane łóżka pojedyncze z prostą ramą. Ich niewątpliwym plusem jest stabilna konstrukcja, a także możliwość dopasowania do bardzo różnych aranżacji. Łóżka drewniane sprawdzą się zarówno w minimalistycznie urządzonym pokoju nastolatka, jak i kolorowej sypialni kilkulatki.  

W ostatnim czasie rosnącą popularność zyskują jednak przede wszystkim łóżka tapicerowane.Bardzo popularne są one w przypadku łóżek małżeńskich czy po prostu łóżek podwójnych, natomiast łóżko tapicerowane świetnie sprawdza się także jako propozycja dla dzieci i młodzieży.  

  • Łóżka te są bardzo wygodne,  ich podwyższona konstrukcja ułatwia wstawanie.  
  • Zagłówki i obicia dodają wygody i komfortu, szczególnie kiedy łóżko wykorzystywane jest także podczas wypoczynku, czytania, oglądania telewizji itd.  
  • Łóżka młodzieżowe tapicerowane także łatwo utrzymać w czystości, dzięki wytrzymałemu i odpornemu na różnego rodzaju zabrudzenia materiałowi, który bezproblemowo się czyści.  
  • Takie kontynentalne łóżko z reguły jest przez starsze dzieci i młodzież przyjmowane z niemałym entuzjazmem, a to także ma znaczenie.  

Łóżka dziecięce i łóżka młodzieżowe dopasowane do przestrzeni 

Łóżko dziecięce czy młodzieżowe przede wszystkim powinno być dopasowane do potrzeb dziecka. W przypadku nieco starszych dzieci, a nastolatków z pewnością warto włączyć je w proces wyboru takiego mebla. Z pewnością jednak trzeba wziąć pod uwagę ustawność łóżka w przestrzeni. Jeśli sypialnia na to pozwala, łóżka dwuosobowe to zawsze wygodna i atrakcyjna propozycja. Najczęściej jednak stawiamy na łóżka jednoosobowe. Jeśli jednak chcemy dosunąć je do ściany, warto być może pomyśleć o wysokim komfortowym zagłówku zamontowanym przy dużym boku łóżka. Może on dawać wygodne oparcie, gdy np. dziecko chce poczytać, a jednocześnie będzie chronić ścianę przed uszkodzeniami. Czasami dobrym rozwiązaniem będzie łóżko z dwoma zagłówkami, jeśli ma być ono wsunięte w róg ściany. Warto także pomyśleć o takim jego ustawieniu, aby korzystanie z sypialni czy pokoju młodzieżowego było bezproblemowe.  

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz