Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Leczenie kanałowe – kiedy jest konieczne? Gdzie wykonać je w Krakowie?

Dentysta Kraków

Leczenie endodontyczne, powszechnie znane jako leczenie kanałowe, jest skomplikowanym i kosztownym zabiegiem, który prawidłowo przeprowadzony jest jednak w stanie uratować chory ząb przed usunięciem. Zabieg polega na usunięciu zainfekowanej miazgi zarówno z komory, jak i kanałów zęba. Przeprowadza się go w sytuacji, kiedy stan zapalny w obrębie zęba jest nieodwracalny. Decyzję o konieczności jego wykonania podejmuje dentysta, do którego zgłosił się pacjent. Sprawdźmy, kiedy leczenie kanałowe jest konieczne, czy zabieg jest bolesny i gdzie go wykonać.

Leczenie endodontyczne. Wskazania do jego przeprowadzenia

Leczenie kanałowe, fachowo określane endodontycznym, jest złożonym, czasochłonnym i skomplikowanym procesem polegającym na usunięciu miazgi zęba objętej stanem zapalnym. Najczęściej dochodzi do tego w wyniku głębokiej, nieleczonej przez długi czas próchnicy lub urazu mechanicznego zęba. Leczenie kanałowe pozwala na uratowanie chorego zęba i uniknięcia konieczności jego usunięcia. To zabieg, który od lat przeprowadza się w Krakowie, w profesjonalnych klinikach dysponujących odpowiednim sprzętem i wyszkolonym personelem.

Cała procedura polega na usunięciu miazgi zębowej z komory i kanałów zainfekowanego zęba. Następnie wykonuje się ich dezynfekcję oraz szczelnie wypełnia się odpowiednimi materiałami. Na koniec dentysta szczelnie zabezpiecza koronę kliniczną zęba. Cały zabieg musi zostać przeprowadzony w bardzo dokładny sposób – w dzisiejszych czasach w tym celu wykorzystywany jest mikroskop endodontyczny, dzięki któremu możliwe jest precyzyjne oczyszczenie kanałów. W rezultacie, leczenie kanałowe jest skuteczne i zazwyczaj kończy się na jednym zabiegu.

Dentysta Wieliczka

Czy leczenie kanałowe jest bolesne? Gdzie warto je wykonać w Krakowie?

Większość pacjentów zgłasza się do dentysty dopiero w momencie, kiedy ból zęba jest już na tyle dotkliwy, że nie pozwala im normalnie funkcjonować. Takie dolegliwości zazwyczaj świadczą o próchnicy w zaawansowanym stadium, która może być z kolei wskazaniem do leczenia kanałowego. Ze względu na to, że jest to skomplikowany i złożony zabieg, warto przeprowadzić go w sprawdzonym gabinecie, w którym nie tylko otrzymamy profesjonalną pomoc, ale także samo leczenie wykonane zostanie w całkowicie bezbolesny sposób.

Bezbolesne leczenie endodontyczne oferuje krakowska klinika DentoCentrum. Każdy zabieg jest przeprowadzany z zastosowaniem odpowiednio dobranego do potrzeb pacjenta znieczulenia, które gwarantuje mu przejście przez całą procedurę w całkowicie komfortowy sposób. Leczenie kanałowe w odbywa się natomiast przy użyciu nowoczesnego sprzętu – profesjonalnego mikroskopu zabiegowego, który pozwala na osiągnięcie oczekiwanych efektów leczenia już w czasie jednej wizyty w gabinecie.

Mikroskop endodontyczny stosowany w DentoCentrum do leczenia kanałowego to precyzyjne urządzenie medyczne, którego zastosowanie znacząco podnosi dokładność i skuteczność zabiegu. Skraca także czas jego trwania, co pozytywnie wpływa na komfort pacjenta. Jego zastosowanie pozwala na przeprowadzenie z sukcesem nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów endodontycznych, w tym m. in. leczenia zębów o nietypowej budowie, z wąskimi, zarośniętymi lub zakrzywionymi korzeniami.

Leczenie kanałowe Wieliczka

Dodaj komentarz