Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Po jakie sięga się filtry przemysłowe?

Wielorakie substancje wykorzystywane w przemyśle muszą być odpowiednio filtrowane. Narzucają to konkretne normy, do których każdy przedsiębiorca musi się bezwzględnie dostosować. W przeciwnym razie trzeba liczyć się z niemałymi karami finansowymi i masą innych problemów. Przemysł wiąże się z generowaniem sporych ilości zanieczyszczeń, które dotyczą związków o działaniu toksycznym. Z pomocą przychodzą nowoczesne filtry przemysłowe, do produkcji których sięga się po zaawansowane technologicznie metody filtracji. W ofercie znajdują się zarówno standardowe typy filtrów przemysłowych, jak również te przeznaczone do zadań specjalnych w trudnych warunkach.

Jakie wykorzystuje się filtry przemysłowe?

Wybór odpowiedniego filtra przemysłowego powinien opierać się na rzeczywistych potrzebach konkretnego zakładu, w zależności od specyfiki jego działania. Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie, dlatego najlepiej będzie wspomóc się fachowym doradztwem doświadczonych specjalistów w tym zakresie. Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru filtrów przemysłowych, dlatego nie ma większego problemu z dobraniem modelu do rodzaju zanieczyszczeń, z którymi ma sobie poradzić. Bardzo popularne są filtry workowe, które skutecznie redukują ilość pyłów poprodukcyjnych. Są w stanie zatrzymać drobiny i przeciwdziałać ich zawisaniu w powietrzu. Tego filtry stosuje się przede wszystkim w urządzeniach czyszczących, zakładach zajmujących się produkcją mas bitumicznych czy w odkurzaczach przemysłowych. Dalej mamy filtry patronowe, o większej powierzchni filtracji niż modele workowe. Można liczyć na zwiększoną wydajność przy zachowaniu stosunkowo niedużych gabarytów. Tego typu filtry stosuje się przede wszystkim w zakładach spawalniczych, odlewniczych i galwanizerniach. Ogromny wachlarz wyboru dotyczy filtrów przeznaczonych do klimatyzacji i wentylacji. Mówić można o filtrach kieszeniowych, kasetonowych, kompaktowych czy HEPA.

Na rynku nie brakuje filtrów przeznaczonych do zadań specjalnych, które są w stanie poradzić sobie nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach. Zaliczyć można do nich filtry ceramiczne. Wspaniale sprawdzają się w przypadku kontaktu z kwasami i zasadami w dużym stężeniu. Przefiltrowanie takich substancji jest bardzo problematyczne, dlatego konieczne staje się zastosowanie specjalistycznych filtrów. Odporne są na działanie wysokich temperatur, pomagają odzyskać wartościowe surowce. Filtry ceramiczne są bardzo trwałe, elastyczne, niezwykle skuteczne.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.filtrowanie.com.pl

Dodaj komentarz