Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Rusztowania aluminiowe na wynajem. Czy to opłacalne?

Bez względu na to czy służy ono do przeprowadzenia napraw we własnym gospodarstwie domowym czy też zaawansowanych prac budowlanych, rusztowanie jest elementem, jeśli nie niezbędnym, to na pewno znacznie ułatwiającym przeprowadzanie robót.

Charakterystyka rusztowań

Istnieją różne materiały, z jakich rusztowanie może być wykonane. Historycznie, większość z nich wykonywana była z drewna. Obecnie najczęściej stosowane są rusztowania metalowe, wykonane ze stali lub aluminium. Rusztowania aluminiowe są elementami lekkimi a przez to znacznie bardziej mobilnymi i łatwiejszymi w transporcie od innych rozwiązań. Wykonane z aluminium rusztowanie jest odporne na warunki atmosferyczne przez co możliwe jest używanie go w terenie. Dzięki zastosowanie modułowej konstrukcji, mogę one osiągać wysokość nawet do 15 metrów. Obciążenie jakiemu poddana może zostać platforma rusztowania wynosi na ogół 2 kN/m2, co pozwala na jednoczesną pracę kilku osób. Producenci często udostępniają także rozwiązania umożliwiające rozszerzenie powierzchni roboczej. Możliwość zamocowania kół do podstawy rusztowania pozwala na jego łatwe przemieszczanie.

Zakup czy wynajem?

Ze względu na fakt, iż rusztowanie to narzędzie wykorzystywane tylko w określonych, na ogół krótkich ramach czasowych, w czasie robót budowlanych lub remontowych i nie potrzebne po ich wykonaniu, posiadanie go na własność często jest nieopłacalne. Przechowywanie rusztowania wymaga także dostępu do znacznej ilości wolnej przestrzeni. Rozwiązaniem tych problemów jest jego wynajem na czas przeprowadzania robót. Rusztowania aluminiowe na wynajem oferowane są w różnych wersjach, co pozwala na dostosowanie konstrukcji do określonych wymogów jakie ma ona spełniać. Zależnie od tego czy rusztowanie będzie stosowane wewnątrz budynku czy na zewnątrz, liczby osób jakie ma na nim pracować, potrzebnej wysokości oraz rodzaju robót jakie mają być wykonywane możliwe jest dostosowane modułów, tak aby rusztowanie, w sposób jak najlepszy, służyło wykonaniu zadań jakie mają zostać zrealizowane.

Artykuł powstał we współpracy z Rusztowania Rentals – Rusztowania aluminiowe

Dodaj komentarz