Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Moc atrakcji w czasie Święta Ziemi Gdowskiej

Tradycyjnie już, w pierwszy weekend sierpnia na Błoniach na Zarabiu w Gdowie zgromadzili się licznie mieszkańcy gminy oraz okolicznych miejscowości, aby wspólnie bawić się w czasie Święta Ziemi Gdowskiej. W sobotnie popołudnie koncerty zagrały zespoły: Bat on Roads, Expert, Infinite Axis, B.L.U.E oraz Mister R. Sportową atrakcją była wizyta Mistrza Świata federacji TWBA w wadze ciężkiej- Mariusza Wacha, który razem z siłownią Jodo-Gym i Andrzejem Sołdrą przygotowali bokserskie show. Około godziny 21. swój koncert rozpoczął zespół Weekend. Publiczność wspólnie z chłopakami zaśpiewa największe przeboje grupy jak ?Ona tańczy dla mnie? czy ?Za każdą chwilę z Tobą?. Sobotni wieczór zakończyła dyskoteka pod gwiazdami, którą poprowadził DJ Brewka.

Tradycją Święta Ziemi Gdowskiej stają się także liczne atrakcje dla dzieci. W sobotę Centrum Kultury w Gdowie przygotowało warsztaty artystyczne, na których dzieci wykonywały wianki i naszyjniki Lei. Na każdego uczestnika czekał upominek od firmy Empol – sponsora warsztatów.
Drugi dzień Święta Ziemi Gdowskiej rozpoczął turniej siatkówki plażowej współorganizowany z Zespołem Szkół w Gdowie. Rozgrywki rozpoczęły się przed południem i trwały kilka godzin. Zwycięzcami turnieju okazała się para wczasowiczów z Olsztyna, do rąk których trafiły puchary oraz nagroda główna: bilety na mecz Reprezentacji Polski w piłce nożnej na Stadion Narodowy, ufundowane przez sponsora, firmę Tytan Dach z Gdowa.
Scena na Zarabiu rozbrzmiała ponownie o godzinie 15-tej, kiedy rozpoczął się Tulinkowy show dla dzieci. Pluszowe gwiazdy z telewizji przyjechały do Gdowa, aby wspólnie z całymi rodzinami śpiewać, bawić się i przeprowadzać konkursy z nagrodami. Na zakończenie każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z Tulinkami oraz się do nich poprzytulać. Po przedstawieniu organizatorzy zaprosili dzieci do Wioski Indiańskiej, gdzie czekały kolejne atrakcje.
Część oficjalną otworzył Gospodarz Gminy Gdów Pan Zbigniew Wojas, który na wstępie powitał zaproszonych gości, a następnie wspólnie z Prezesem PSL ? Władysławem Kosiniakiem – Kamyszem oraz Przewodniczącym Rady Gminy Gdów ? Tadeuszem Ciężarkiem wręczył medale okolicznościowe wybite z okazji 742. rocznicy lokacji Gdowa oraz nadania herbu gminie Gdów. Medale przyznano: Panu Markowi Świeżemu-właścicielowi firmy Chomik,. Piotrowi Strzeleckiemu- prezesowi firmy Vitroform, Dr Olafowi Dubielowi, Pani Brygidzie Domagale oraz Panu Stanisławowi Koniecznemu.
Po uroczystości wszyscy chętni zatańczyli ?belgijkę?. Wspólny taniec tak bardzo się spodobał, że uczestnicy poprosili o bis. Było wiele radości i pozytywnej energii a taniec integrował wszystkie grupy wiekowe. Na uczestników czekały nagrody niespodzianki ufundowane przez Sponsorów oraz Radio Plus.
Tego dnia na scenie przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowała się także młodzież z naszej gminy, która pomimo młodego wieku już ma na koncie wiele sukcesów. Jako pierwsze zaśpiewały uczennice ze Szkoły Podstawowej w Winiarach: Małgosia Grochal- laureatka konkursu Talenty Małopolski i Ula Zając- laureatka konkursu CK-art. Następnie swoje umiejętności taneczne pokazały zespoły Dance Omnia i GG Crew z Jodo-Gym.
Tradycją Święta Ziemi Gdowskiej jest koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Gminy Gdów pod kierunkiem Pana Adama Czyżowskiego, która zachwyciła słuchaczy w niedzielny wieczór.
Zespół Ostatni w Raju rozgrzewał publiczność przed koncertem gwiazdy wieczoru, zespołu Łzy. Sara Chmiel ? Gromala z kolegami z zespołu podbiła serca publiczności wykonując zarówno stare przeboje jak ?Agnieszka już dawno tutaj nie mieszka? czy ?Oczy szeroko zamknięte?, jak i nowsze utwory ?Kiedy nie ma w nas miłości? czy ?Życie jest piękne?. Po występie fani mogli zakupić płyty, otrzymać autograf oraz zrobić sobie selfie z członkami zespołu.
Po raz kolejny w czasie Święta Ziemi Gdowskiej wolontariusze z centrum Wolontariatu w Podolanach przeprowadzili zbiórkę charytatywną, tym razem na leczenie i rehabilitację Piotra Biernata. Odbyły się także licytacje koszulek z podpisami sportowców oraz płyty i piłki z podpisami członków zespołu Weekend. W sumie zebrano ponad 6500 zł.
Kończąc obchody 17. Święta Ziemi Gdowskiej Gospodarz Gminy Gdów podziękował Organizatorom, Partnerom oraz Służbom, które uczestniczyły w przygotowaniu i zabezpieczeniu imprezy. Niezwykły pokaz sztucznych ogni zakończył dwudniowe świętowanie w Gdowie.
Organizatorami Święta Ziemi Gdowskiej 2018 byli: Gmina Gdów oraz Centrum Kultury w Gdowie.
Partnerami: Zespół Szkół w Gdowie, Klub Jodo Gym z Bilczyc.
Patroni medialni: TVP Kraków, Radio Plus, Dziennik Polski, Mój Gdów, Koncertomania.
Sponsorzy: Party Serwis, Famila Land, Fiberway, Krakowski Bank Spółdzielczy w Gdowie, Empol, Polskie Składy Budowlane-Mrówka Dorbud, Centrum Kredytowa As, Nest Bank z Gdowa, Składy Budowlane CBN ,Instbud, Ośrodek Grosik, Herbowa- Sala Bankietowa w Łapanowie , Małopolski Bank Spółdzielczy, Firma Handlowa Trokos, Biuro Podróży Travelshops, Cambrige Program, Stacja narciarska Kasina Ski!, Tytan Dach z Gdowa.
Fot. Piotr Sionko, Elżbieta Sionko

Dodaj komentarz