Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Targowisko: Kierowca bez prawa jazdy, za to pod wpływem alkoholu

W ostatnich dniach doszło do kolejnego zatrzymania niebezpiecznego kierowcy na drogach Polski. Tym razem wydarzenie miało miejsce w miejscowości Targowisko niedaleko Niepołomic, gdzie policjanci grupy SPEED z Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego WRD KWP w Krakowie podjęli akcję zatrzymania kierującego pojazdem marki VW.

40-letni mężczyzna prowadził pojazd z uszkodzoną przednią szybą, co ograniczało pole widzenia kierowcy. Jednak to nie był jedyny problem – podczas rutynowej kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem, które zostały mu cofnięte przez sąd. Dodatkowo, badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

Tak nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy nie pozostawiło policji wyboru – sprawa została skierowana do sądu, gdzie zostanie rozpatrzona zgodnie z obowiązującym prawem. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości (zgodnie z art. 178 Kodeksu Karnego) grozi surowymi konsekwencjami, takimi jak kara pozbawienia wolności nawet do lat 3, długi zakaz prowadzenia pojazdów (od 3 do 15 lat) oraz wysoka grzywna.

Dodatkowo, prowadzenie pojazdem mechanicznym bez odpowiednich uprawnień (zgodnie z art. 180a Kodeksu Karnego) również stanowi przestępstwo, które jest zagrożone karą grzywny oraz pozbawienia wolności do lat 2.

Tego typu przypadki pokazują, jak ważne jest przestrzeganie przepisów drogowych i odpowiedzialne zachowanie za kierownicą. Bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego powinno być priorytetem, dlatego takie wykroczenia są surowo karane przez organy ścigania. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i przestrzeganie obowiązujących przepisów, ponieważ skutki ich łamania mogą być tragiczne dla wszystkich na drodze.

Dodaj komentarz