Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Zakończenie prac w Gminnym Centrum Kultury w Kłaju

Otwarcie Gminnego Centrum Kultury w Kłaju oraz przylegającego do niego placu wywołało falę entuzjazmu wśród mieszkańców Kłaja i okolicznych miejscowości. Przez długi czas oczekiwano na tę inwestycję, a teraz wreszcie można korzystać z nowych udogodnień i atrakcji, które zostały stworzone w ramach tego projektu.

Od ponad roku Mieszkańcy mają możliwość uczestniczenia w różnorodnych zajęciach organizowanych w Gminnego Centrum Kultury w Kłaju. Zumba, joga, zajęcia plastyczne, scrapbooking – oferta jest skierowana do dzieci, młodzieży i dorosłych, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Teraz, oprócz zajęć, będzie można również korzystać z licznych atrakcji na placu przed Centrum. Siłownia zewnętrzna, stół do ping ponga, stół do gry w szachy, odnowiony tramwaj, w którym mieści się kawiarnia połączona z lodziarnią – to tylko niektóre z dostępnych urządzeń. Osoby poszukujące wytchnienia i chwili relaksu będą miały do dyspozycji leżaki, specjalne altanki i urocze alejki spacerowe. Ponadto, na terenie placu powstały sanitariaty, fontanna oraz ciekawostka – statua żubra.

W ramach projektu została również wybudowana zadaszona letnia scena wraz z zapleczem, która posłuży do organizacji koncertów oraz różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Dodatkowo, teren ozdobiono licznymi kwiatami, estetycznie wykorzystanymi pergolami i krzewami. Dzięki przeprowadzonej modernizacji budynku, GCK jest teraz w pełni dostępne dla osób niepełnosprawnych, dzięki zastosowaniu zewnętrznych podjazdów, drzwi bezprogowych o odpowiedniej szerokości oraz windy.

Realizacja tego przedsięwzięcia została sfinansowana dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Jest to znaczący krok w rozwoju społeczności lokalnej, który umożliwia Mieszkańcom Kłaja i okolicznych miejscowości aktywne spędzanie czasu w odnowionym Gminnym Centrum Kultury.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do korzystania z nowych możliwości, jakie oferuje odnowione GCK. To miejsce, w którym każdy znajdzie coś interesującego i przede wszystkim stworzone dla dobra całej społeczności.

W Kłaju w tramwaju
Źródło: UMiG Kłaj
Szachy przy Gminnym Centrum Kultury w Kłaju
Źródło: UMiG Kłaj
Gminne Centrum Kultury w Kłaju
Źródło: UMiG Kłaj
Tramwaj w Kłaju
Źródło: UMiG Kłaj
Żubr w Kłaju
Źródło: UMiG Kłaj

Dodaj komentarz