Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Jaki klub sportowy z Niepołomic został okrzyknięty najlepszym w Polsce?

Od 3 do 5 maja br. Trzebnica gościła elity młodych badmintonistów z całej Polski na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Badmintonie, znanym również jako Mistrzostwa Polski do lat 17. Niepołomicki klub spisał się znakomicie – w klasyfikacji łącznej klubów drużyna ta okazała się najlepsza w Polsce (wśród 131 zawodników z 52 klubów).

Wśród tych, którzy wznieśli się ponad konkurencję, znalazła się drużyna MKS Spartakus Niepołomice, która z dumą reprezentowała miasto w tym sportowym turnieju.

Zespół MKS Spartakus Niepołomice, składający się z dziewięciu niezwykle utalentowanych zawodników, z pewnością zapisał się w historii badmintona w Polsce. Klub osiągnął niesamowity sukces, zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji łącznej klubów spośród 52 klubów i 131 zawodników uczestniczących w turnieju. Sukces ten jest efektem wyjątkowej determinacji i talentu wszystkich zawodników, którzy zdobyli aż cztery medale oraz wiele wysokich miejsc, przykuwając uwagę publiczności swoimi niesamowitymi umiejętnościami.

W grze podwójnej, srebrne medale przypadły w udziale Dominice Bartłomiejczuk i Franciszkowi Sacha, którzy dodatkowo doszli do ćwierćfinałów w grze pojedynczej, zajmując miejsca od piątego do ósmego. Nikola Płuchowska stanęła na podium dwukrotnie, zdobywając brązowe medale zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej. Julia Królikowska i Bronisław Skóra osiągnęli ćwierćfinał w grze mieszanej, zajmując miejsca od piątego do ósmego. Wzorowo wspierali swoich kolegów w zdobywaniu punktów dla klubu Hubert Janczyk, Paweł Jagła, Adam Burda i Adam Mazgaj.

Wspaniałe osiągnięcia zawodników Spartakusa są owocem ciężkiej pracy i zaangażowania ich trenerów, Kamila Korbel i Dariusza Janika, którzy kierują nimi na ścieżce sukcesu.

Wyjazd na te Mistrzostwa Polski został dofinansowany ze środków Gminy Niepołomice i Powiatu Wielickiego.

Źródło: https://www.niepolomice.eu/

Dodaj komentarz