Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Niepołomice: Włamywał się do domów. Został zatrzymany

Oficer pełniący dyżur w Komisariacie Policji w Niepołomicach przyjął zgłoszenie dotyczące kradzieży z włamaniem do jednego z domów. Pokrzywdzona doniosła, że w ciągu kilkugodzinnej jej nieobecności nieznany sprawca dokonał włamania, uszkadzając furtkę oraz drzwi balkonowe, przez które wtargnął do jej mieszkania i dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 1000 złotych. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze zabezpieczyli istniejące ślady oraz natychmiast rozpoczęli czynności zmierzające do identyfikacji oraz schwytania sprawcy.

W ciągu tego samego dnia, w obszarze jednego z miejscowych sklepów, patrol policji z Niepołomic zatrzymał 46-letniego mężczyznę, który był podejrzewany o popełnienie wspomnianego przestępstwa. Po zatrzymaniu, podejrzany został przekazany organom ścigania w celu dalszych procedur.

Wczoraj, podejrzany mężczyzna został oskarżony o kradzież z włamaniem, co zgodnie z kodeksem karnym grozi mu karą pozbawienia wolności do 10 lat. Postępowanie w sprawie jest nadal prowadzone przez właściwe organy ścigania. Należy zaznaczyć, że dzięki szybkiej reakcji oraz skuteczności działania policjantów, sprawca został szybko zatrzymany, a materiał dowodowy został zabezpieczony, co przyczyniło się do skutecznego postępowania w tej sprawie.

Dodaj komentarz