Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Pedofil z Niepołomic zatrzymany a potem wypuszczony na wolność

Policjanci z małopolskiej Policji przy współpracy ze Zbigniewem Stonogą, zatrzymali pedofila na gorącym uczynku. Redakcja Gazety Wielickiej uzyskała informację, że jest to mieszkaniec Zabierzowa Bocheńskiego (gm. Niepołomice). Mężczyzna usłyszał zarzuty, przyznał się do winy i… został wypuszczony na wolność.

Złapaliśmy pedofila w Krakowie na gorącym uczynku. Trzy dni temu jeden z moich fanów poprosił o pomoc w ujęciu pedofila który nawiązał kontakt z jego 12 letnią kuzynką. Przejęliśmy prowadzenie rozmowy i uzyskaliśmy niezbite dowody. Wczoraj pedofil masturbował się przed kamerką internetową a dziś myśląc że z dzieckiem umówił się z nami w jednym z krakowskich mieszkań – napisał Zbigniew Stonoga, na swoim profilu na Facebooku.

Film z prowokacji oraz zatrzymania pedofila, Zbigniew Stonoga zamieścił na swoim profilu na Facebooku. Pedofil do 12-latki przyszedł z czerwoną różą. Mężczyzna podczas zatrzymania, przyznał się do wszystkiego i nie ukrywał swoich zamiarów.

33-latek podejrzany o namawianie 12-latki do współżycia usłyszał zarzuty, m.in. seksualnego wykorzystywanie osoby małoletniej. Policja złożyła do sądu wniosek o zakaz zbliżania się do nieletnich.

Redakcja Gazety Wielickiej uzyskała informację od podinsp. Mariusza Ciarki, rzecznika prasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, że zatrzymany jest mieszkańcem jednej z podwielickich miejscowości – prawdopodobnie Zabierzowa Bocheńskiego, gmina Niepołomice.

[highlight]   [Aktualizacja 04.12.2015] Pedofil na wolności!  [/highlight]

Mężczyzna zatrzymany przez policję, usłyszał zarzuty, przyznał się do winy i… został wypuszczony na wolność.

? Przyjęta kwalifikacja wynika z faktu, że w prowokacji,  która następnie była podstawą zatrzymania podejrzanego, nie brała w rzeczywistości żadna osoba małoletnia. Podejrzany przyznał się do winy, złożył wyjaśnienia, opisał przebieg zdarzenia i swoją w nim rolę ? powiedziała prokurator Małgorzata Lipska z Prokuratury Rejonowej Kraków-Krowodrza.

Jak tłumaczy prokuratura, z powodu braku konkretnego pokrzywdzonego i faktu dotychczasowej niekaralności zastosowano jedynie zakaz kontaktowania i zbliżania się do małoletnich oraz zakaz opuszczania kraju. Mężczyzna ma też obowiązek zgłaszać się na komisariat w wyznaczonych terminach.

(Źródło: Profil Zbigniewa Stonogi na Facebooku)

9 komentarzy