Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Terroryzował mieszkańców Wieliczki, próbował ukraść samochód

11 lipca br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymał kolejno zgłoszenia od mieszkańców Wieliczki, które dotyczyły różnych przestępstw. Najpierw na oś. Wincentego Pola w Wieliczce ktoś zaatakował 67-latka i próbował zabrać mu samochód. Następnie na ul. Grottgera, nieznany sprawca włamał się do samochodu skąd zabrał plecak z dokumentami oraz gotówką. Wreszcie w rejonie parkingu sklepu wielkopowierzchniowego w Wieliczce, napastnik zaatakował 25-letniego mężczyznę, uderzając go pięścią w twarz. W związku z tymi zdarzeniami wieliccy dzielnicowi zatrzymali 32-letniego mieszkańca Wieliczki. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 12 lat więzienia.

11 lipca. br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymał zgłoszenie, że na oś. Wincentego Pola w Wieliczce, miało dojść do usiłowania rozboju. Policjanci, którzy udali się na miejsce zastali tam pokrzywdzonego, 67-letniego mężczyznę. Oświadczył on, iż ok. godziny 16:00, zaparkował swój pojazd marki Honda pod blokiem, i kiedy wypakowywał z bagażnika zakupy, podszedł do niego młody mężczyzna, który zażądał od niego kluczyków od pojazdu. Kiedy 67-latek stanowczo odmówił wydania kluczyków, nieznajomy próbował uderzyć go pięścią w głowę, jednakże na szczęście pokrzywdzony umiejętnie uniknął ciosu. Kiedy napastnik  zauważył, iż nie osiągnie swojego celu, zabrał niewielką część zakupów 67-latka i oddalił się w pobliskie osiedle. Policjanci wykonali na miejscu czynności zabezpieczając ślady i uzyskując rysopis sprawcy.

Niespełna pół godziny później, dyżurny wielickiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do pojazdu. Do zdarzenia doszło na ul. Grottgera, a całe zdarzenie zostało zarejestrowane za pomocą monitoringu. Na nagraniu widać, jak młody mężczyzna podchodzi do pojazdu BMW, kopiąc w szybę czym spowodował jej rozbicie a następnie wyciąga z pojazdu plecak w którym znajdowały się między innym dokumenty, gotówka w kwocie 600 zł, karta płatnicza. Policjanci stwierdzili, iż mężczyzna, który dokonała tej kradzieży z włamaniem to  ten, który wcześniej próbował ukraść samochód.
Do odnalezienia i zatrzymania sprawcy zaangażowano dodatkowe patrole policji. Około 19:30 dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenie. Tym razem na parkingu, jednego z marketów w  Wieliczce, nieznany mężczyzna, bez powodu zaatakował 25-latka, uderzając go pięścią w twarz, po czym oddalił się w kierunku drogi krajowej  94. Na miejsce natychmiast udali się wieliccy dzielnicowi, którzy po  rozmowie z pokrzywdzonym jak i świadkiem  ustalili,  iż jest to ten sam agresor, który dokonał poprzednich przestępstw.
Policjanci rozpoczęli penetrację terenu przeczesując pobliskie trawy oraz zalesienia. Około godziny 20:30, w zaroślach funkcjonariusze zauważyli ukrywającego się 32-letniego mieszkańca Wieliczki, którego zatrzymali i doprowadzili do komendy.  Dziś, zatrzymanemu przedstawiono zarzut usiłowania rozboju, kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia ciała. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności, ale nie krótszy niż 2 lata. Na wniosek wielickiej prokuratury, sąd zastosował wobec 32-latka trzymiesięczny areszt.

Źródło: KPP Wieliczka

Dodaj komentarz