Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Jak tanim sposobem zabezpieczyć swój dom lub mieszkanie przed włamaniem?

Włamanie Niepołomice

W powiecie wielickim w ostatnich latach zaobserwowano niepokojący wzrost włamań do domów i mieszkań. Ostatnio opublikowany apel policji w związku z incydentem na osiedlu Jazy w Niepołomicach tylko potwierdza tę tendencję. Warto zatem zastanowić się, jak można tanim kosztem zminimalizować ryzyko włamania się do własnego domu lub mieszkania.

Zobacz też: Włamanie na osiedlu Jazy w Niepołomicach

Najskuteczniejszym sposobem jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy ochroniarskiej. Usługa ta, choć abonamentowa, może kosztować jedynie 50-100 złotych miesięcznie, w zależności od wybranej firmy. Do tego trzeba doliczyć koszt niezbędnego sprzętu. Najważniejszym elementem jest tutaj centrum powiadamiania firmy ochroniarskiej o ewentualnym włamaniu. Standardowy zestaw obejmuje centralę, czujki ruchu, wideorejestrator, kamery oraz kontraktony w oknach. Kontraktony to małe urządzenia informujące o otwarciu okna. Koszt całego zestawu może wynosić kilka tysięcy złotych, zależnie od jego konfiguracji. Największą zaletą tego rozwiązania jest szybki przyjazd patrolu ochrony (w ciągu kilku minut), co zwiększa szanse na złapanie złodzieja na gorącym uczynku.

Jak zabezpieczyć dom lub mieszkanie przed włamaniem?

Alternatywnie, możesz samodzielnie zabezpieczyć dom lub mieszkanie przed włamaniem. Taki system nie zawiadomi ochrony czy policji, ale jeżeli dobrze go skonfigurujesz to otrzymasz powiadomienie na telefon o probie włamania. Będziesz mieć też podgląd do swoich kamer w trybie online. Będziesz mógł też zachować wszystkie nagrania z kamer, co ułatwi identyfikację sprawców przez policję. Już sama obecność kamer działa odstraszająco na potencjalnych włamywaczy.

Tanie zestawy do monitoringu

Wspólnie z naszym partnerem, sklepem internetowym X-KOM, przygotowaliśmy budżetowe rozwiązania, które umożliwią podstawowe zabezpieczenie Twojej nieruchomości. Oto kilka przykładowych kamer – najtańszą umieściliśmy na końcu artykułu.

Zestaw 4 kamer zewnętrznych z rejestratorem za 1369 zł

Zestaw składa się z 4 kamer WiFi (wystarczy tylko zasilanie) oraz rejestratora. Zestaw obejmuje również dysk HDD o pojemności 1 TB, na którym będą stale zapisywane nagrania z kamer w rozdzielczości Full HD. Ta wyposażona w detekcję ludzi, tryb nocny oraz wytrzymałą obudowę konstrukcja zapewni Ci spokój zawsze wtedy, gdy znajdujesz się poza domem. Dane z kamer możesz zapisywać na dysku lub w chmurze. Dzięki doświetleniu diodami podczerwieni możesz zobaczyć co dzieje się w odległości nawet 30 metrów od kamery, nawet w nocy. Dzięki aplikacji mobilnej z łatwością skonfigurujesz kamerę, a także będziesz otrzymywać powiadomienia o wykryciu nietypowej aktywności. W każdej chwili możesz też uruchomić podgląd na żywo z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu.  Zobacz więcej szczegółów

Kamera zewnętrzna z inteligentną analizą obrazu za 849 zł

Kamera dla osób, które nie potrzebują całego zestawu. Doskonale sprawdza się w rozmaitych lokalizacjach i zastosowaniach dzięki wytrzymałej, dyskretnej i kompaktowej obudowie. Dzięki opcji wyznaczania wirtualnych linii możliwe staje się błyskawiczne reagowanie na nietypowe zdarzenia wykryte przez kamerę. Inteligentna analiza obrazu stale lub tylko w wyznaczonych godzinach monitoruje wyznaczone obszary, aby informować np. o przypadku naruszenia linii przez poruszający się obiekt lub zniknięciu elementu kadru z wyznaczonego obszaru. Kamera zasilana jest po skrętce, czyli wystarczy jej tylko kabel od internetu (z niego pobiera zasilanie). Aplikacja mobilna pozwala na podgląd online. Udostępnia też powiadomienia o zdarzeniach alarmowych, a także pozwala na zdalne odtwarzanie zarejestrowanych nagrań, dzięki czemu możliwe jest kontrolowanie zdarzeń 24h na dobę. Zobacz więcej szczegółów

 

Budżetowa kamera zewnętrzna z wieloma funkcjonalnościami za 305 zł

Najtańsza kamera w naszym zestawieniu w wieloma funkcjonalnościami. Nagrywa w dużej rozdzielczości również z dźwiękiem. Wspierana przez sztuczną inteligencję potrafi odróżnić od siebie pojazdy, zwierzęta i ludzi. Kamerą możesz zarządzać przez przeglądarkę lub dedykowaną aplikację mobilną. Zobacz więcej szczegółów

Prewencja to podstawa

Jak wspomnieliśmy na początku artykułu, te rozwiązania stanowią podstawowe zabezpieczenie nieruchomości. Dla tych, którzy poszukują bardziej zaawansowanych opcji, sugerujemy kontakt z firmą ochroniarską w swojej okolicy. Nie warto bagatelizować zagrożenia włamania się do domu czy mieszkania – proaktywne podejście do bezpieczeństwa może uchronić nas przed nieprzyjemnymi konsekwencjami.

Dodaj komentarz