Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Za pomocą drona kontrolują kierowców

Wieliczka kontrola policyjna dronem

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce przeprowadzili działania przy użyciu bezzałogowego statku powietrznego na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Kamera zamontowana w dronie zarejestrowała wykroczenia popełniane przez kierujących w miejscach, w których kontrola statyczna jest trudno dostępna.

Policjanci tym razem pod lupę wzięli zachowanie kierowców na drodze wojewódzkiej nr 94, i skrzyżowania z sygnalizacja świetlną. Mundurowi zarówno z własnych obserwacji jak i relacji lokalnej społeczności wiedzieli, że w tych rejonach dochodzi do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Przypuszczenia mundurowych były trafne. Operator drona informował podległe patrole o popełnianych wykroczeniach przez kierujących. Policjanci po uzyskaniu takiego sygnału, dokonywali zatrzymania pojazdów w bezpiecznym miejscu.

Przed okiem powietrznej kamery wykroczenia popełniane przez kierowców było widać jak na dłoni. Szczególną uwagę zwrócili na niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Mundurowi obserwowali kierujących pojazdami, którzy pomimo wyświetlanego czerwonego światła, wjeżdżali na skrzyżowanie. Mundurowi sprawdzali również zachowanie motocyklistów i kontrolowali stan techniczny jednośladów. Policjanci w trakcie trwania działań dokonali wiele kontroli pojazdów.

Działania przy użyciu drona mają za zadanie wskazać kierującym, że nie mogą czuć się bezkarni a zaostrzone grzywny i punkty karne, które tym razem otrzymali przyczynią się do ostrożniejszej jazdy w przyszłości.

Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i podkreślają, że podobne akcje jeszcze nie raz będą prowadzone.

KPP Wieliczka

Dodaj komentarz