Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Pożar kombajnu podczas żniw w Cichawie

W środę, podczas prac żniwnych w miejscowości Cichawa, doszło do groźnego pożaru, który pochłonął kombajn. Na szczęście żadna osoba nie odniosła obrażeń, ale maszyna uległa całkowitemu spaleniu.

Zdarzenie miało miejsce około południa, gdy kombajn pracujący na jednym z pól zapalił się nagle. Ogień szybko rozprzestrzenił się po maszynie, a czarne kłęby dymu widoczne były na kilka kilometrów od miejsca pożaru. W wyniku intensywnego ognia, kombajn został doszczętnie zniszczony.

Na miejsce pożaru natychmiast zostali wezwani strażacy z pobliskiej jednostki. W akcji gaśniczej uczestniczyło kilka zastępów strażackich, które starały się opanować pożar. Mimo wysiłków strażaków, ogień był zbyt silny, aby zapobiec całkowitemu spaleniu maszyny.

Na szczęście, dzięki błyskawicznej reakcji strażaków, udało się uniknąć rozprzestrzenienia się ognia na pobliskie pola uprawne. Sytuacja była niezwykle niebezpieczna ze względu na suche i gorące warunki pogodowe, które panują w okolicy od kilku tygodni.

Pożar kombajnu w Cichawie to kolejne przypomnienie o ważności zachowania ostrożności podczas prac związanych z rolnictwem. W okresie letnim, gdy susza i wysokie temperatury tworzą dogodne warunki do powstawania pożarów, należy zwracać szczególną uwagę na stan techniczny maszyn oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

 

PATROL998-MAŁOPOLSKA
PATROL998-MAŁOPOLSKA
PATROL998-MAŁOPOLSKA

Dodaj komentarz