Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Pożar pustostanu zagrażał szkole podstawowej

W poniedziałek, 6 listopada, mieszkańcy Gdowa, położonego w powiecie wielickim, zostali wstrząśnięci groźnym pożarem, który wybuchł w godzinach porannych. Pożar ogarnął budynek mieszkalny, który okazał się być pustostanem, jednak ze względu na jego bliskość do miejscowej szkoły, istniało potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa uczniów. Na miejscu zdarzenia natychmiast pojawiły się liczne jednostki straży pożarnej, które zdecydowanie i profesjonalnie podjęły działania ratunkowe.

Informacja o pożarze nadeszła na numer alarmowy, co skierowało strażaków do ul. Bocheńskiej w Gdowie. Po przybyciu na miejsce okazało się, że ogień wybuchł w piwnicy tego niewielkiego budynku, gdzie znajdowały się deski i nieużywany sprzęt gospodarstwa domowego. Pożar na parterze spowodował znaczne zadymienie. W obawie o bezpieczeństwo, strażacy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych weszli do wnętrza budynku.

Ich błyskawiczna reakcja i zaangażowanie pozwoliły na skuteczną likwidację ognia oraz sprawdzenie, czy w obiekcie nie przebywały żadne osoby, poza nieobecnym właścicielem. Na szczęście, nikogo nie było, co przynosi ulgę w obliczu tego dramatycznego zdarzenia.

Fot. Małopolska Alarmowo

Jednym z głównych czynników, który zwiększył ryzyko pożarowe, była bliskość budynku pożarowego do Zespołu Szkół w Gdowie. Wstępnie doniesiono o zarządzeniu ewakuacji uczniów, jednak, jak się okazało, nie było takiej potrzeby, ponieważ ogień nie rozprzestrzenił się na sąsiednią szkołę. Dzięki sprawnemu działaniu strażaków i ich umiejętnościom udało się uniknąć znacznie poważniejszej sytuacji, która mogłaby zagrozić życiu i zdrowiu uczniów oraz personelu szkolnego.

Niestety, ze względu na przybycie licznych jednostek straży pożarnej na miejsce zdarzenia, występowały utrudnienia w ruchu drogowym w okolicach Gdowa. Jednakże, nie można przecenić wartości profesjonalizmu i poświęcenia strażaków, którzy codziennie ryzykują swoje życie, aby zapewnić bezpieczeństwo społeczności lokalnej.

Dodaj komentarz