Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Tragedia na budowie w Wieliczce. Przewrócił się dźwig, jedna osoba nie żyje

W poniedziałek, 6 listopada, na placu budowy przy ulicy Dembowskiego w Wieliczce miało miejsce tragiczne zdarzenie. Dźwig budowlany przewrócił się, prowadząc do licznych strat i wstrząsając społeczność. Służby ratunkowe natychmiast wkroczyły na miejsce, aby pomóc poszkodowanym, ale niestety jedna osoba straciła życie. Teraz śledczy i urzędnicy starannie badają okoliczności tego nieszczęśliwego wypadku.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 12.00, gdy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymał zgłoszenie o wypadku na terenie budowy nowej siedziby Sądu oraz Prokuratury przy ul. Dembowskiego. Zgłoszenie informowało o przewróceniu się dźwigu budowlanego. Natychmiast na miejsce przybyły służby ratunkowe, w tym Państwowa Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe i Policja, które podjęły działania w celu zabezpieczenia terenu i udzielenia pomocy poszkodowanym.

W wyniku tego nieszczęśliwego zdarzenia ucierpiało czterech mężczyzn pracujących na budowie. Trzech z nich znajdowało się w kabince dźwigu w momencie jego przewrócenia. Dzięki szybkiej reakcji służb ratunkowych ich życiu nie zagrażało bezpośrednie niebezpieczeństwo. Niestety, jednemu z poszkodowanych, 51-letniemu mężczyźnie pracującemu na dźwigu, nie udało się uratować życia, mimo prób udzielenia mu pomocy.

Okoliczności tego tragicznego zdarzenia obecnie podlegają gruntownemu śledztwu. Policjanci wspólnie z prokuratorem przeprowadzili oględziny miejsca wypadku, analizując dokumentację budowy i przesłuchując świadków. Na tym etapie śledczy nie formułują jeszcze wniosków, czy na budowie przestrzegano wszystkich wymaganych zasad bezpieczeństwa. Dodatkowo, sprawę badają przedstawiciele Państwowej Inspekcji Nadzoru Budowlanego oraz Państwowej Inspekcji Pracy, co ma na celu dokładne wyjaśnienie okoliczności wypadku.

Policja apeluje do wszystkich osób, które były świadkami tego tragicznego wydarzenia, zwłaszcza tych, którzy zostali uwiecznieni na nagraniach, aby skontaktowały się z Komendą Powiatową Policji w Wieliczce pod numerami telefonów 478341211 lub 478341227. Każda informacja może okazać się istotna dla dochodzenia i wyjaśnienia przyczyn tego smutnego zdarzenia.

Ta tragedia na placu budowy w Wieliczce przypomina nam o ważności przestrzegania zasad bezpieczeństwa na miejscach pracy oraz konieczności nieustannego dbania o bezpieczeństwo pracowników budowlanych. Nasze myśli i modlitwy są teraz z rodziną i bliskimi ofiar tego tragicznego wypadku.

fot. KPP Wieliczka

Dodaj komentarz