Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Pijany przyjechał na stację benzynową. Miał ponad 3 promile alkoholu we krwi!

Późnym wieczorem, dzięki szybkiej reakcji pracownika jednej z wielickich stacji paliw, udaremniona została potencjalna tragedia na drogach. 56-letni mieszkaniec powiatu wielickiego, mający ponad 3 promile alkoholu we krwi, próbował kontynuować podróż swoim pojazdem marki VW, mimo że posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Incident miał miejsce 7 kwietnia br., po godzinie 20:25, kiedy to oficer dyżurny wielickiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym na terenie stacji paliw. Dzięki szybkiej interwencji pracownika stacji, który zauważył nietrzeźwość mężczyzny i uniemożliwił mu dalszą jazdę, udało się uniknąć ewentualnej tragedii na drodze.

Po przybyciu na miejsce patrolu policyjnego, zostało potwierdzone, że kierowca faktycznie miał ponad 3 promile alkoholu we krwi, co znacznie przekracza dopuszczalne normy. Dodatkowo okazało się, że posiadał on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, co czyniło jego działania jeszcze bardziej nieodpowiedzialnymi i niebezpiecznymi.

56-latek wkrótce będzie musiał odpowiedzieć przed sądem za swoje przestępstwa. Zgodnie z obowiązującym prawem, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności, a złamanie sądowego zakazu może skutkować karą nawet do 5 lat więzienia.

To zdarzenie stanowi jasne przypomnienie o konieczności odpowiedzialnego zachowania na drodze oraz o konsekwencjach, jakie mogą wyniknąć z prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Dzięki czujności i szybkiej reakcji obywateli oraz służb mundurowych, udaje się uniknąć wielu tragedii na polskich drogach. Jednocześnie apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów drogowych, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

Dodaj komentarz