Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Śmiertelny wypadek pod Wieliczką. Zderzenie autokaru z samochodem dostawczym

W poniedziałek doszło do poważnego wypadku drogowego na drodze wojewódzkiej nr 967 w miejscowości Marszowice, znajdującej się w powiecie wielickim. Zderzyły się samochód dostawczy oraz autokar, co spowodowało akcję służb ratunkowych na miejscu zdarzenia.

Do tragicznego zdarzenia doszło około godziny 08:25 rano. Niestety, kierujący samochodem dostawczym, 63-letni mężczyzna, zmarł na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń.

Na terenie zdarzenia obecni są policjanci, strażacy oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych, którzy pod nadzorem prokuratora prowadzą niezbędne działania. Po zebraniu dowodów i wykonaniu niezbędnych czynności, funkcjonariusze będą dokładnie wyjaśniać okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o szczególną ostrożność i rozwagę za kierownicą. Nawet najdrobniejszy błąd, zwłaszcza przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych, może skutkować tragicznymi konsekwencjami. Pamietajmy, że na mokrej nawierzchni droga staje się bardziej śliska, dlatego należy dostosować prędkość do panujących warunków.

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce

Dodaj komentarz