Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Dołącz do akcji Czysta Wisła

Gmina Niepołomice przyłącza się do ogólnopolskiej inicjatywy Czysta Wisła, mającej na celu oczyszczenie brzegów rzeki Wisły i jej dopływów. W tym roku za organizację akcji na terenie gminy odpowiada Ochotnicza Straż Pożarna w Zabierzowie Bocheńskim. W sobotę, 26 sierpnia, ochotnicy oraz mieszkańcy wspólnie podejmą wysiłek sprzątania wybranych obszarów nad rzeką. Akcja stanowi kontynuację działań podjętych w zeszłym roku, gdy to setki osób zaangażowanych w inicjatywę podjęły się oczyszczania Wisły.

Coroczna akcja Czysta Wisła, trwająca od 25 sierpnia do 3 września, to społeczna inicjatywa mająca na celu zachęcenie mieszkańców całej Polski do zaangażowania się w sprzątanie rzek oraz dopływów, dbając o ich ekosystem i czystość. Inicjatywa narodziła się z pasji Dominika Dobrowolskiego, który podczas swojej 1000-kilometrowej wędrówki wzdłuż Wisły zauważył potrzebę działań na rzecz ochrony tej ważnej rzeki.

W tym roku to Ochotnicza Straż Pożarna w Zabierzowie Bocheńskim będzie pełnić kluczową rolę w organizacji akcji w gminie Niepołomice. To właśnie oni wyznaczą obszary, które zostaną poddane sprzątaniu przez strażaków oraz ochotników. Przedsięwzięcie odbędzie się w sobotnie popołudnie, 26 sierpnia. Szczegóły dotyczące planu działania oraz wyznaczonych miejsc zostaną podane wkrótce.

Osoby, które chciałyby wziąć udział w akcji i pomóc w oczyszczaniu brzegów Wisły, mogą zgłaszać swoją chęć udziału do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabierzowie Bocheńskim. Wspólna mobilizacja mieszkańców ma na celu nie tylko poprawę stanu rzeki, ale także podkreślenie znaczenia dbałości o środowisko naturalne i budowanie więzi społecznych poprzez aktywny udział w lokalnych inicjatywach.

Przy współpracy z ATCsc.pl

Dodaj komentarz