Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Krok od tragedii na jednym z przejść dla pieszych w Wieliczce [WIDEO]

Potrącenie matki z dzieckiem na pasach w Wieliczce

W dniu 30 października, około godziny 13:00, ulica Mickiewicza w Wieliczce stała się miejscem groźnego zdarzenia drogowego. Na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia 40-letniej kobiety i jej dwuletniego dziecka, które znajdowało się w wózku. Szczęśliwie, zarówno matka jak i jej maluch wyszli z tego zdarzenia bez obrażeń. Niemniej jednak, incydent ten stanowił przestrogę dla wszystkich użytkowników dróg.

Nieszczęśliwa sytuacja spowodowana została przez 69-letnią kierującą, która została ukarana mandatem w wysokości 3000 złotych. Ponadto jej konto punktów karnych powiększy się o 15. To przykra lecz wymowna lekcja dla nas wszystkich, jak niewiele potrzeba, aby doszło do tragicznego w skutkach wypadku.

 

Apel kierowany jest zarówno do kierowców, jak i pieszych, zwłaszcza w obliczu zbliżających się Wszystkich Świętych, kiedy to wiele osób odwiedza groby swoich bliskich. Apelujemy o szacunek dla przepisów ruchu drogowego. Prosimy o ostrożność, skupienie uwagi na pieszych oraz dostosowanie się do wprowadzonych zmian w organizacji ruchu związanych z nadchodzącym czasem świątecznym.

Bezpieczeństwo własne oraz innych jest priorytetem. Przed wyjściem, zalecamy prześledzenie planów zmian organizacji ruchu w okolicach cmentarzy. Dodatkowo, kierowcy powinni być przygotowani na możliwe kontrole techniczne pojazdów, prędkości oraz stanu trzeźwości.

Pamiętajmy, że o bezpieczeństwo na drogach dbamy wszyscy – kierowcy, piesi, i wszyscy uczestnicy ruchu. To nasza wspólna odpowiedzialność. Wszystkim życzymy spokojnych i bezpiecznych Świąt oraz prosimy o zachowanie czujności i odpowiedzialności na drodze.

Pamiętajmy, że życie i bezpieczeństwo nasze oraz innych osób są najważniejsze.

Dodaj komentarz