Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Pojechali na interwencję, a znaleźli narkotyki

Policjanci z Wydziału Kryminalnego wielickiej Komendy nie spoczęli na laurach, podejmując działania, które doprowadziły do zatrzymania młodej kobiety w związku z posiadaniem znacznych ilości substancji odurzających. Co jednak sprawiało, że ta sama osoba, którą mieli sprawdzić jako potencjalną pokrzywdzoną, stała się teraz podejrzaną w poważnej sprawie?

Wydarzenia rozpoczęły się 24 listopada br., kiedy to funkcjonariusze otrzymali informację o możliwym przypadku przetrzymywania kobiety wbrew jej woli. Interwencja policji miała na celu sprawdzenie sytuacji pod danym adresem w gminie Biskupice. Po dotarciu na miejsce okazało się, że 22-letnia kobieta przebywała tam dobrowolnie, w towarzystwie 35-letniego mężczyzny.

Jednakże, w trakcie rozmowy z kobietą, policjanci natrafili na nieoczekiwany znak. Funkcjonariusz zauważył podejrzane woreczki strunowe z zawartością, która wydawała się być marihuaną. Szokujące było to, że prawie 120 gramów narkotyku należało do samej 22-latki, która miała być pierwotnie sprawdzana jako potencjalna ofiara.

Policjanci podjęli natychmiastowe działania, zatrzymując młodą kobietę i konfiskując narkotyki. Następnego dnia postawiono jej zarzut posiadania środków odurzających w znacznych ilościach. Kodeks Karny stanowi jasno – za takie przestępstwo grozi kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

To zaskakujące wydarzenie rzuca wiele pytań na temat rzeczywistych okoliczności, które skłoniły funkcjonariuszy do interwencji oraz ukazuje, jak paradoksalne obroty mogą przybrać sytuacje policyjne. Śledztwo w tej sprawie jest kontynuowane, a losy młodej kobiety pozostają niepewne w obliczu poważnych konsekwencji prawniczych.

Policja wielickiej Komendy prowadzi dochodzenie, starając się odtworzyć pełny obraz wydarzeń i okoliczności, które doprowadziły do tej nietypowej sytuacji.

Dodaj komentarz