Mieszkańcy Śledziejowic od dłuższego czasu zgłaszali wątpliwości co do autentyczności dokumentów z zebrania mieszkańców z 5 czerwca 2018 roku, na którym miała zostać podjęta decyzja dotycząca przeznaczenia 10 milionów złotych na cel inwestycyjny. Okazało się, że podpisy mieszkańców zostały podrobione w celu uzyskania zgody na sprzedaż jednej z działek w Śledziejowicach.
Dalsza część artykułu pod reklamą.
Sołtyska Śledziejowic sfałszowała dokumenty
Prokuratura podczas śledztwa ustaliła, że protokół z tego zebrania został sfałszowany przez oskarżoną. Fałszerstwo obejmowało podrobienie podpisu sekretarza oraz dołączenie list obecności mieszkańców pochodzących z innego spotkania.
Janusz Kowalski, prokurator z Prokuratury Okręgowej w Krakowie, wyjaśnia: “Zarzut przedstawiony podejrzanej, a właściwie już oskarżonej, polega na przekroczeniu uprawnień, działając na szkodę interesu publicznego, co stanowi przestępstwo z artykułu 231 § 1 kk w związku z art. 271 § 1 kk oraz innych artykułów.”
Sołtys Śledziejowic przyznała się do winy. Przestępstwo, którego dopuściła się, grozi karą do pięciu lat pozbawienia wolności. Sprawa trafi teraz do sądu, gdzie zostanie rozpatrzona przez właściwe organy wymiaru sprawiedliwości.
Dodaj komentarz