Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Sołtyska Śledziejowic z zarzutami. Jest akt oskarżenia

Prokuratura Rejonowa w Wieliczce wszczęła postępowanie przeciwko Iwonie B., sołtysowi Śledziejowic, w związku z zarzutami fałszowania dokumentów w celu umożliwienia sprzedaży działek pod Strefę Gospodarczą. Akt oskarżenia został skierowany do sądu po ujawnieniu nieprawidłowości w procedurze zebrania mieszkańców, które miało miejsce w 2018 roku.

Mieszkańcy Śledziejowic od dłuższego czasu zgłaszali wątpliwości co do autentyczności dokumentów z zebrania mieszkańców z 5 czerwca 2018 roku, na którym miała zostać podjęta decyzja dotycząca przeznaczenia 10 milionów złotych na cel inwestycyjny. Okazało się, że podpisy mieszkańców zostały podrobione w celu uzyskania zgody na sprzedaż jednej z działek w Śledziejowicach.

Sołtyska Śledziejowic sfałszowała dokumenty

Prokuratura podczas śledztwa ustaliła, że protokół z tego zebrania został sfałszowany przez oskarżoną. Fałszerstwo obejmowało podrobienie podpisu sekretarza oraz dołączenie list obecności mieszkańców pochodzących z innego spotkania.

Janusz Kowalski, prokurator z Prokuratury Okręgowej w Krakowie, wyjaśnia: “Zarzut przedstawiony podejrzanej, a właściwie już oskarżonej, polega na przekroczeniu uprawnień, działając na szkodę interesu publicznego, co stanowi przestępstwo z artykułu 231 § 1 kk w związku z art. 271 § 1 kk oraz innych artykułów.”

Sołtys Śledziejowic przyznała się do winy. Przestępstwo, którego dopuściła się, grozi karą do pięciu lat pozbawienia wolności. Sprawa trafi teraz do sądu, gdzie zostanie rozpatrzona przez właściwe organy wymiaru sprawiedliwości.

Dodaj komentarz