Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Śmiertelny wypadek w Bochni. Zginął 17-letni motocyklista

W Bochni, na ulicy Konstytucji 3 Maja, doszło do tragicznego wypadku w wyniku, którego poniósł śmierć 17-letni motocyklista. Zdarzenie miało miejsce w czwartek, 2 maja, w godzinach nocnych na drodze wojewódzkiej.

Według wstępnych ustaleń policji, tragedia rozegrała się po godzinie 22:00, kiedy to młody motocyklista zmierzając w stronę centrum miasta podjął próbę ominięcia samochodu osobowego, który zatrzymał się, by przepuścić pieszą przechodzącą przez pasy. W wyniku tego manewru doszło do zderzenia z pieszą, po którym kierowca motocykla stracił panowanie nad pojazdem i upadł na drogę. Niestety, mimo natychmiastowej interwencji służb ratunkowych, życia 17-latka nie udało się uratować.

“Sytuacja była dramatyczna. Mimo wysiłków podjętych przez straż pożarną, karetkę pogotowia, policję oraz helikopter LPR, nie udało się uratować życia młodego motocyklisty. Po godzinie intensywnej reanimacji stwierdzono jego zgon” – wyjaśnia sierżant sztabowy Daniel Bułatowicz, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Bochni.

Na czas prowadzonych działań droga wojewódzka była całkowicie zablokowana, co wpłynęło na ruch w okolicy. W godzinach popołudniowych policji udało się zlokalizować pieszą, która zaraz po zdarzeniu oddaliła się z miejsca wypadku. 32-letnia mieszkanka Bochni została przesłuchana w związku z tragicznym zdarzeniem.

Przyczyny i okoliczności wypadku wciąż są przedmiotem dochodzenia prowadzonego pod nadzorem prokuratury.

Fot. PSP w Bochni/Straż Pożarna

Dodaj komentarz