Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Europejska jakość kształcenia

Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce nagrodzono za realizację projektu eTwinning ?Las voces del aqua?. Oznacza to przyznanie szkole kształcenia na najwyższym europejskim poziomie.

Międzynarodowy projekt Comenius “Odgłosy wody” został zrealizowany w latach 2013-2015. Uczestnikami projektu była młodzież i nauczyciele trzech szkół: Liceo laura Bassi z Bolonii we Włoszech, Instituto de Ensenanza Secundaria Salvador Gadea w Aldaia (Walencja) w Hiszpanii i Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce.

Celem projektu była wskazanie obecności wody w różnych aspektach: historycznym, geograficznym, kulturowym, ekologicznym w miastach, z których pochodzi młodzież uczestnicząca w projekcie. W trakcie realizacji projektu młodzież naszej szkoły zwiedziła Bolonię i Wenecję (kwiecień 2014), Walencję (październik 2014) i gościła młodzież szkoły z Bolonii i Aldaia (kwiecień 2015). Językiem komunikacji był język angielski i hiszpański.

– Gratulacje należą się koordynującej projekt Beacie Chla oraz wszystkim uczniom zaangażowanym w jego realizację ? podkreśla Maciej Filiciak, dyrektor PCKZiU w Wieliczce.

(Źródło: Powiat Wielicki. Tekst: Bogdan Pasek)

Dodaj komentarz