Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Mistrz świata w szachach z powiatu wielickiego! Turniej odbył się na greckiej wyspie Kos

Turniej szachów klasycznych rozgrywano tempem 90 minut plus 30 sekund na ruch, na dystansie 9 rund. Był on dostępny wyłącznie dla osób pełnoletnich. W trakcie turnieju uczestnicy mieli możliwość analizy partii z arcymistrzami: Danielem Kingiem, Zigurdem Lanką i Spyrydionem Skembrisem. Kim jest aktualny Mistrz Świata Amatorów?

Mistrzem Świata Amatorów w szachach klasycznych został zawodnik klubu sportowego Szachownica (Gmina Kłaj) – Piotr Uchman, mieszkaniec Targowiska.

Turniej trwał od 11 do 20 maja br. Po powrocie do Klubu, Pan Piotr zaprezentował puchar wszystkim członkom i sympatykom Szachownicy.

Klub Sportowy Szachownica w jeden weekend osiągnął spektakularne sukcesy: Sylwia Rożek zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski nad polskim morzem. Ponadto, Klub zajął 4. miejsce w Polsce w klasyfikacji zawodników do lat 8.