Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Fotelik samochodowy ? jakiego wyboru dokonać?

Podejmując decyzję dotyczącą zakupu fotelika samochodowego, rodzice często stają przed nie lada wyzwaniem, by podjęta przez nich decyzja była najwłaściwsza, a ta do łatwych nie należy.

Przed zakupem fotelika samochodowego warto upewnić się, czy spełnia on najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz czy posiada certyfikaty. Fotelikom z homologacją i-Size stawia się wyższe wymagania. Rodzice powinni podjąć odpowiednie działania, by przed zakupem porównać kilka wybranych modeli oraz sprawdzić czy ten wybrany będzie pasował do posiadanego samochodu, ponieważ nie każdy fotelik jest przystosowany do każdego samochodu.

Fotelikiem, który spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa oraz posiada certyfikaty i atesty bezpieczeństwa jest fotelik Romer Kidfix SL. Fotelik ten właściwy jest dla starszych maluchów o wadze od 15kg do 36 kg. Zaprojektowano go tak, żeby był poręczny w obsłudze dla rodzica, w trakcie przenoszenia, ponieważ mimo gabarytów, jest to bardzo lekki fotelik.

Dzięki prowadnicom zamontowanym w foteliku łatwiej zapiąć dziecko pasami bezpieczeństwa. Dodatkową zaletą fotelika jest to, że łatwo dopasowuje się do oparcia w samochodzie, a dziecko dopasowuje się do wygodnego fotelika. Fotelik Romer Kidfix SL posiada regulację wysokości zagłówka. Odpowiednio ukształtowane oparcie oraz ścianki boczne, wykonane są z miękkiego materiału, żeby dzięki temu zmniejszyć siłę uderzenia podczas kolizji drogowej. Kształt fotelika wraz ze ścianami bocznymi, zagłówkiem oraz jego odpowiednia głębokość sprawiają, że dziecko jest bezpiecznie osadzone wewnątrz fotelika.

Fotelik Romer Kidfix SL posiada nowatorski system ISOFIT, dzięki tzw. ?miękkiemu zatrzaskowi?, który ułatwia montaż fotelika w samochodzie. Fotelik został wykonany z wysokiej jakości materiałów oraz obicia Keep Cool, które posiada właściwości termoregulacyjne., fotelik dzięki temu nie przegrzewa ani nie ochładza. Fotelik Romer Kidfix SL dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!