Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Warsztaty finansowe dla seniorów

Powiatowa i Miejska Biblioteka  Publiczna zaprasza na bezpłatne warsztaty z edukacji finansowej dla osób 55 plus. W ramach bezpłatnych warsztatów finansowych zostaną poruszone zagadnienia w zakresie bezgotówkowych instrumentów płatniczych oraz budowania wiarygodności finansowej. Zajęcia przeznaczone są dla osób powyżej 55 roku życia.

Szczegółowy program obejmuje: podstawowe operacje bezgotówkowe, przedstawienie korzyści i zagrożeń. Omówienie kart płatniczych, ich rodzajów, oraz bezpiecznego korzystania

z bankomatu, form obrotu bezgotówkowego (konto internetowe, polecenie przelewu, polecenie zapłaty, zlecenie stałe), czym jest karta płatnicza?, rodzajów kart płatniczych, bezpieczeństwa transakcji kartami płatniczymi, postępowania w przypadku zgubienia karty, płatności zbliżeniowych za pomocą kart, bezpiecznego korzystania z bankomatu, korzystania z produktów (pożyczek tzw. ?chwilówek?) w parabankach. Czym jest Biuro Informacji Kredytowej?, dlaczego warto dbać i monitorować swoją historię kredytową? jak ochronić się przed kradzieżą tożsamości? jak korzystać ze swojej wiarygodności finansowej?. Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Kazdy uczestnik warsztatów otrzyma upominek oraz broszury informacyjne.

26 kwietnia, godzina 12.00, Sala na poddaszu w Bibliotece w Wieliczce

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje rezerwacja:

tel. 12 278 30 75 wew. 22 lub mailowo agruszczelak@wieliczka.biblioteka.eu

ZAPRASZAMY ! !

AG

seniorplus

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!