Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

W zdrowym ciele, zdrowy duch

W niedzielę na gdowskim Zarabiu można było nie tylko maszerować z kijami w III Marszu po Zdrowie w Gdowie, do którego zgłosiło się blisko 100 uczestników, ale również po raz pierwszy wziąć udział w Biegu po Zdrowie w Gdowie, którego partnerem była grupa GDÓW PROUD RUNNERS.

Szeroki wachlarz atrakcji jaki czekał na każdego, kto mimo niekorzystnej pogody przybył na pole namiotowe w Gdowie obejmował min. grupowe treningi Fitness, Zumby oraz pokaz Cross, wszystko to przygotował klub FitAS z Gdowa. Jedną z najliczniejszych grup, która pokazała się na Pikniku był oczywiście Gdowski Uniwersytet Trzeciego Wieku – współorganizator wydarzenia. Słuchacze naszego Uniwersytetu zanim wyruszyli na 5-kilometrowy Marsz o kijkach, wzięli udział w treningu gimnastycznym oraz tanecznym dla seniora, warto dodać, że w ramach zajęć UTW, seniorzy uczęszczają min. na zajęcia z Nordic Walking, Gimnastyki i Tańca. Prócz zachęcających do aktywności fizycznej punktów programu można było skorzystać z porad i badań lekarskich. W specjalnych namiotach studenci, lekarze oraz pracownicy Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie dokonywali pomiaru cukru, ciśnienia oraz masy ciała i tkanki tłuszczowej, zaraz obok bezpłatne przeglądy dentystyczne prowadziła Fundacja Wiewiórki Julii. Była również z nami fundacja DKMS , której wolontariusze podczas Pikniku organizowali akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku.

Na osłodę i pokrzepienie można było odwiedzić stoisko Koła Gospodyń Wiejskich ze Zręczyc, które poza domowymi wypiekami oraz regionalnymi przysmakami serowało rozgrzewającą grochówkę oraz potrawy z grilla. Partnerem akcji były również jednostki OSP z Gdowa, Fałkowic, Bilczyc, Marszowic oraz Pierzchowa, których pomoc w zabezpieczeniu a także przy organizacji atrakcji dla dzieci była nieoceniona.

Imprezie towarzyszyły również pokazy tańca nowoczesnego i treningi Akademii Karate Tradycyjnego z Niepołomic oraz wielicko- gdowskiej Szkoły Walki PRIME. Po raz kolejny młodsi uczestnicy imprezy ochoczo korzystali z tych atrakcji. Ponadto nieodłącznym elementem programu wydarzenia jest loteria, w której każdy zarejestrowany uczestnik otrzymywał los, a główną nagrodą był wysokiej klasy rower. W tym roku rozlosowano dwa rowery, gdyż zarówno uczestnicy Marszu jak i uczestnicy Biegu brali udział w konkursie. Fundatorem rowerów byli Wójt Gminy Gdów oraz Firma Trokos- bardzo dziękujemy za wsparcie. Na tym Pikniku każdy był wygrany, gdyż każdy zrobił krok ku zdrowiu. Cieszymy się, że już po raz trzeci byliście z nami, a tak ważne tematy jak zdrowie i profilaktyka znalazły uznanie wśród naszych mieszkańców.

Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia byli na gdowskim Zarabiu! Dziękujemy za zaangażowanie jednostkom OSP, dziękujemy wszystkim członkom KGW. Dziękujemy Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Gdowie za pomoc przy organizacji Pikniku, służbą Policji za pomoc w zabezpieczeniu, Powiatowej Komendzie Straży w Wieliczce za wypożyczenia quada, Grupie GDÓW PROUD RUNNERS za zaangażowanie w organizację Biegu, Firmie Fit- As Klub Fitess Gdów za pokazy oraz treningi, instruktorom z Centrum Nordic Walking.pl, Panu Piotrowi Maciuszkowi za pomoc w organizacji sprzętu na Metę I Biegu po Zdrowie w Gdowie oraz Uniwersytetowi Jagiellońskiemu, ale przede wszystkim mieszkańcom gminy i wszystkim gościom za to, że zechcieli być z nami.

Źródło: Gmina Gdów

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!