Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Rozśpiewany zespół Wrzos w Muszynie-Złocień

Sceniczny Przegląd Seniorów Małopolski, pod nazwą ?Starsi Panowie Dwaj? odbywał się w tym roku w Muszynie, od 21 do 23 września 2016. Na zaproszenie organizatorów do Muszyny wyjechał Zespół śpiewaczy Wrzos wraz z kapelą.

Do Muszyny wyjechaliśmy 21 września o godz. 10.00, by po przejechaniu 130 km dotrzeć na miejsce do Domu Wczasowego ?Kolejarz? w Muszynie – Złocień. Nasza kierownik Maria Baran zakwaterowała nasz zespół tak sprawnie, że nie zorientowałyśmy się kiedy byliśmy w pokojach. Po rozpakowaniu zapoznaliśmy się z naszymi obowiązkami i ze zniecierpliwieniem oczekiwaliśmy na kolejny dzień oraz czas naszego występu. Nasza Marysia, bo tak nazwaliśmy naszą kierowniczkę, wylosowała dla Zespołu ?nr 7?, czyli nasz występ był ostatni tego dnia. Szybkie ustalenia z kierownikiem Maciejem Ziobro, krótka próba przed występem i do boju estradowego!

I zaczęły się ?szaleństwa na scenie? Zespołu Wrzos wraz z Kapelą. My czuliśmy się świetnie, daliśmy z siebie wszystko, po prostu daliśmy ?czadu?! Widownia zasiadająca w sali tj. około 300 osób szalała słysząc piosenki w naszym wykonaniu. Nie było końca owacjom, oklaskom, był też pierwszy i jedyny bis w trakcie przeglądu. Wzruszeni organizatorzy tanecznym krokiem weszli do nas na scenę, ze słowami uznania i docenienia za nasz występ. Byliśmy wzruszeni, zadowoleni, usatysfakcjonowani tak udanym występem i gorącym przyjęciem.

Po wystąpieniu wszystkich uczestników poszliśmy na kolację, a po kolacji uczestniczyliśmy w koncercie w wykonaniu artystów Opery Krakowskiej. Solistami byli: Karin Wiktoria Kułacka, Jan Migała na fortepianie akompaniowała Krystyna Kutnik. W programie koncertu artyści wykonali arie w duecie i solo z Księżniczki Czardasza, Hrabina Marica, słynne przeboje Hiszpańskie, wiązankę z repertuaru Eugeniusza Bodo. Finałem koncertu był wspólny śpiew arii Johanna Straussa ?Przetańczyć całą noc? ? śpiewała cała sala seniorów. Po zakończeniu koncertu prowadzący zaprosili nas na uroczysty bankiet i zabawę taneczną. Wszyscy bawili się wspaniale do późnych godzin.

Słowa uznania należą się szczególnie Prezesowi Stowarzyszenia Pomocy Ludziom Starszym i Niepełnosprawnym im. Papieża Jana Pawła II w Krakowie. Za organizację pan Antoni Wiatr oraz pani Małgorzata Legutko zostali nagrodzeni oklaskami oraz odśpiewaniem 100 lat.

W przeglądzie brało udział 21 grup estradowych seniorów z Małopolski.

Na zakończenie każdy uczestniczący zespół otrzymywał statuetkę oraz dyplom. Nasza Marysia w ramach szczególnego uznania dostała też ?Wrzosy w doniczce? oraz statuetkę i dyplom.

Wypada też zaznaczyć staranie prowadzącego D.W. Kolejarz pana Koguta oraz załogi, którzy dbali o nas doskonale, nie odmawiając niczego oraz spełniając nasze prośby.

Nasz zespół był zachwycony z pobytu w Muszynie, będziemy czekać na kolejne spotkania w tak miłej i sympatycznej atmosferze.

Janina Węgrzyn
Grupa śpiewacza Wrzos

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!