Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Konferencja ?RE:akcji w depresji?

1 marca 2017 roku w godzinach 18.00 – 20:00, w Krakowie odbędzie się konferencja “RE:akcji w depresji”.

Prowadzone będą wykłady prelegentów w tematyce podnoszenia jakości życia i radzenia sobie z depresją:

? ?Od smutku do radości ? doświadczenie depresyjne jako szansa rozwojowa? ? Lena Czernecka
? ?To nic takiego ? w obliczu męskiej depresji? ? Jacek Panster
a także dyskusja panelowa pt. ?Wszystko, co warto wiedzieć o depresji ? ? odpowiedzi ekspertów na pytania publiczności. 
Na koniec część artystyczna ? Wystawa prac plastycznych w tematyce emocji.

Zapisy pod LINKIEM.

O depresji:

?Jej wysokość depresja? jest współcześnie traktowana jako epidemia, obejmująca swym doświadczeniem coraz więcej osób. Należy to potraktować jako wskazówkę, że społecznie, emocjonalnie i psychologicznie popełniamy jakiś zasadniczy błąd, którym jest odchodzenie
od swojej natury, uczuć, a szczególnie od bezpośrednich kontaktów z innymi ludźmi. Życie, często
w ogromnym pośpiechu, stresie, rozproszeniu, pod presją czasu, oczekiwań własnych oraz
ze strony innych przeciąża naszą psychikę w niespotykany wcześniej sposób, między innymi z powodu ogromnego postępu technologicznego i intensywnych zmian cywilizacyjno-społecznych.

O akcji:

Akcja psychoedukacyjna ?RE:akcja w depresji? jest odpowiedzią na problem rosnącej liczby osób dotkniętych doświadczeniem depresyjnym  i wciąż niewielkiej wiedzy Polaków w jaki sposób
i gdzie szukać pomocy dla siebie. Dzięki bogatej ofercie bezpłatnych wydarzeń chce zwiększać świadomość społeczną dotyczącą zdrowia psychicznego i  zachęcać osoby potrzebujące wsparcia psychologicznego i  ich bliskich do korzystania z profesjonalnej pomocy.

“RE:akcja w depresji” w roku 2017 będzie prowadzona już po raz piąty. Jej inicjatorem jest wrocławska Fundacja Trzeci Biegun, a jej współtwórcami są psychologowie, terapeuci i inni profesjonaliści
z kilkudziesięciu ośrodków z całej Polski. Jej wyjątkowość związana jest z czasem trwania
i różnorodnością propozycji. Miesięczne działania obejmują warsztaty, wykłady, spotkania edukacyjne, konsultacje psychologiczne. Na jej potrzeby powstają także publikowane na stronach akcji artykuły dotyczące problematyki depresji i zdrowia psychicznego. Jak co roku zaplanowano także szereg wydarzeń towarzyszących (konkursów, wydarzeń artystycznych, happeningów).

Akcja cieszy się rosnącym zainteresowaniem ze strony odbiorców. Objęła już swoim bezpośrednim zasięgiem mieszkańców Chełma, Częstochowy, Jaworzna, Jeleniej Góry, Katowic, Łodzi, Nowego Targu, Szczecina, Trójmiasta, Warszawy i Wrocławia. W czasie czterech lat jej istnienia odbyły się setki wydarzeń, które trafiły do tysięcy odbiorców (w samym 2016 roku w 66 wydarzeniach wzięło udział blisko 800 osób, a szacowane zainteresowanie akcją to 1500 osób).

RE:akcja w depresji jest akcją bezpłatną i niezależną – oddolną inicjatywą specjalistów, którzy na jej rzecz pracują wolontarystycznie.

Dodaj komentarz