Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Szkółka roślin ozdobnych Marek Gurgul – prezentacja firmy

Szkółka roślin ozdobnych Marek Gurgul ma ponad 50-letnie doświadczenie w pielęgnacji sadzonek drzew i krzewów. Siedziba szkółki znajduje się w południowej części Krakowa, gdzie na ponad 50 hektarach hodowane są setki drzew i krzewów. Co wyróżnia i charakteryzuje szkółkę? Zapraszamy do krótkiej prezentacji firmy.

Szkółka współtworzy zieleń miejską

Szkółka roślin ozdobnych Marek Gurgul zaopatruje w drzewa i krzewy wiele miast Polski. To dzięki roślinom z hodowli szkółki można cieszyć się zielenią w takich miastach jak Kraków, Katowice, Gliwice, Olkusz, Kielce, Tarnów czy Zakopane. Szkółka dostarcza przede wszystkim duże drzewa liściaste do alei i parków. Są one przeznaczone do obsadzeń miejskich ale znajdziemy je również na terenach spółdzielni mieszkaniowych. W 2017 roku znaczącym projektem było współtworzenie parku kieszonkowego w krakowskich Bronowicach. Zieleń z krakowskiej szkółki jest obecna również za granicą. Od 20 lat rośliny ozdobne są eksportowane m.in do Belgii, Włoch, Rumunii, Turcji, Kazachstanu, Ukrainy i Uzbekistanu.

Szkółka roślin ozdobnych dba o edukację ekologiczną najmłodszych

Szkółka roślin ozdobnych Marek Gurgul od wielu lat bierze udział w akcjach nasadzeniach drzew i krzewów. Wspomaga charytatywnie inicjatywy ekologiczne, w które jest zaangażowana lokalna społeczność i najmłodsi. Szczególną współpracą była pomoc w stworzeniu ogrodu w Specjalistycznej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej Parkowa w Krakowie. Szkółka dostarczyła wychowankom placówki rośliny oraz ziemię potrzebną do odświeżenia ogrodu.

Oferta szkółki roślin ozdobnych

Specjalizacją szkółki roślin ozdobnych są duże drzewa iglaste i liściaste. Ponad 70% upraw szkółki to rośliny pojemnikowe, dzięki czemu łatwo dostosowują się do trudnych warunków miejskich i można je sadzić również w okresie letnim. Wśród dostępnych gatunków roślin są zarówno drzewa ozdobne, jak i owocowe, a także krzewy. Szkółka posiada również specjalne gatunki roślin, które są stosowane do nasadzeń szpalerowych, żywopłotowych, a także krzewinki i byliny. Asortyment jest dostosowany do pory roku i zapotrzebowania Klientów. Wszystkie rośliny można zobaczyć podczas osobistej wizyty w szkółce.

Obsługa klienta w szkółce

Szkółkę charakteryzuje również sprawny system sprzedaży, który opiera się na pracy doświadczonych i kompetentnych pracownikach. Klienci są mile widziani w siedzibie firmy przy ul. Cechowej 127A, gdzie otrzymają fachowe wsparcie przy zakupie roślin ozdobnych.

Szkółka posiada bogate zaplecze transportowo-sprzętowe i jest w stanie sprostać nawet największym i najbardziej skomplikowanym zamówieniom. Dzięki bogatemu zapleczu samochodów ciężarowych, przystosowanych do przewozu roślin, szkółka może dostarczać rośliny do klientów oddalonych nawet o 48 godzin jazdy. W szkółce wykorzystywane są również wózki widłowe oraz wózki akumulatorowe Melex, które służą przemieszczaniu się pracownikom wraz z klientami po terenie szkółki.

Szkółka zaprasza do odwiedzin w godzinach 8:00- 16:00 od poniedziałku do piątku, zaś w soboty w godzinach 8:00- 14:00. Możliwy jest również kontakt mailowy i telefoniczny.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!