Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Nowe wyzwania powiatu

W 2016 roku powiat wielicki czekają nowe wyzwania. Najważniejszym z nich jest podniesienie standardu obsługi mieszkańców.

Obecnie wydziały Starostwa Powiatowego zlokalizowane są w 6 miejscach na terenie Wieliczki, część w wynajętych budynkach. Temat, który przewijał się od czasu utworzenia powiatu wielickiego doczekał się rozwiązania. Podjęto decyzję o zakupie obiektu, w którym znajdą się wydziały: Budownictwa i Gospodarki Nieruchomościami, Geodezji i Kartografii, Ochrony Środowiska i Rolnictwa, Komunikacji i Transportu oraz Zarząd Dróg Powiatowych.

Budynek zakupi spółka Powiatowy Park Rozwoju za 11.190.000 złotych. Pierwszą korzyścią są oszczędności ponoszone do tej pory z tytułu wynajmu pomieszczeń dla wydziałów. Wynosiły one w skali roku ponad 300.000 złotych. – Oprócz aspektu czysto finansowego, ważne jest to, że w jednym miejscu znajdą się wydziały zajmujące się bezpośrednią obsługą mieszkańców, w tym te inwestycyjne ? podkreśla Łukasz Sadkiewicz, wicstarosta wielicki.

To nie koniec zmian lokalowych. Do opuszczonego przez ?budownictwo? obiektu przy ul. Sienkiewicza przeprowadzi się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Natomiast z ul. Kopernika powrócą do głównego budynku starostwa przy ul. Dembowskiego wydziały Edukacji, Sportu i Zdrowia, Finansowo-Księgowy oraz ?kadry?.

Kolejnym kluczowym przedsięwzięciem będzie zagospodarowanie obiektów, w których mieścił się Zespół Szkół Zawodowych. W marcu br. planowane jest ogłoszenie przetargu na modernizację Pałacu Przychockich, który w przyszłości stanie się główną siedzibą powiatu wielickiego. Z kolei budynek przy ul. Daniłowicza zostanie udostępniony gminie Wieliczka na potrzeby kulturalno-edukacyjne.

Na liście strategicznych działań znalazł się również Kampus Wielicki. Mieszczą się w nim dwa zespoły szkół, w których uczy się na co dzień blisko 1100 uczniów, jest jednocześnie miejscem wydarzeń naukowych, kulturalnych i sportowych. ? W chwili obecnej ?pęka w szwach?, stąd decyzja o jego rozbudowie. Powstanie kolejne skrzydło z przeznaczeniem na zajęcia sportowe i dydaktyczne ? zapowiada Jacek Juszkiewicz.

Źródło: Powiat Wielicki Tekst: BP

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!