Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Sąsiad na wagę złota!

Sąsiad na wagę złota. Zwłaszcza ten, który pomaga seniorom. Instytut Spraw Publicznych chce wyróżnić osoby, które angażują się w pomoc sąsiedzką na rzecz seniorów mieszkających na tym samym osiedlu, w tym samym domu bądź w tej samej miejscowości.

Choć coraz częściej, szczególnie w dużych miastach, nie utrzymujemy relacji z naszymi sąsiadami, ograniczając kontakty do zdawkowego ?dzień dobry?, to z drugiej strony, na polskich osiedlach, w miastach i wsiach, funkcjonuje wiele świetnie zintegrowanych społeczności, których członkowie darzą się zaufaniem. Organizatorzy konkursu “Potrzebni sąsiedzi” chcą dotrzeć do takich ludzi.

– Sąsiedzka pomoc może mieć bardzo różny charakter. To mogą być drobne rzeczy, takie jak robienie zakupów czy pomoc w załatwianiu spraw urzędowych oraz te, wymagające większego zaangażowania, jak pomoc w sprzątaniu czy wspólne wyjście do kina. Wszystko zależy od konkretnych potrzeb seniora – mówi Paulina Sobiesiak-Penszko z ISP, inicjatorka ogólnopolskiej kampanii społecznej na rzecz włączania sąsiadów w opiekę nad osobami starszymi.

Zgłoszenia do konkursu Potrzebni sąsiedzi trwają do 6 grudnia.

(Źródło: www.kurier.pap.pl)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!