Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Najlepsze na hali

Kolejny raz dzięki Podokręgowi Wieliczka z Prezesem Andrzejem Strumińskim zorganizowany został halowy turniej piłki nożnej kobiet z okazji ich święta. Te nieoficjalne mistrzostwa o tytuł najlepszych w naszym Podokręgu cieszą się od dwóch lat sporym zainteresowaniem. Turnieje z okazji Dnia Kobiet oraz Niepodległości to okazja dla trenerek i trenerów do sprawdzenia swoich drużyn w okresie bez ligi.

Na sobotni turniej trener Słaboń zabrał 10 zawodniczek które spełnić miały oczekiwania i wymagania piłki nożnej halowej. Już na wstępie było małe zamieszanie z regulaminem. Nasza drużyna otrzymała taki w którym mowa była o systemie gry 5+1, a okazało się że grać trzeba było o jedną mniej. Mała reorganizacja i Puszcza była gotowa do obrony tytułu z 2016 roku. Jako pierwsze na przeciw stanęły podopieczne trenerki Eweliny Prokop czyli Górniczki z Wieliczki. Mecz bardzo podobny do naszego starcia w turnieju Walentynkowym z Tarnovią Tarnów. Mądre przesuwanie na boisku utrudniało przeciwniczkom przedarcie się pod bramkę Piechnik. Po jednym zamieszaniu w polu karnym Górnika piłkę dopadła Iza Zeszczuk i wyprowadziła Puszczę na prowadzenie. Do końca meczu (grano 2×10 min) niepołomiczanki nie oddały już tego prowadzenia i po pierwszym meczu zainkasowały 3 pkt. W kolejnym meczu piłkarki z Kusocińskiego 2 zagrały z Dębem, który po pierwszej kolejce wyprzedzał Puszczę lepszym stosunkiem bramkowym. Poziom gry naszych piłkarek był zdecydowanie słabszy niż w pierwszym meczu. Brakowało ruchu szczególnie z przodu, a z parkietu wiało nudą. Dopiero w ostatniej minucie meczu sędzia podyktował rzut karny za złapanie piłki ręką w polu karnym. Do piłki podeszła Patrycja Pokorniak i mogła już wtedy skończyć (jak się później okazało) turniej dla Puszczy. Niestety “Pokora” uderzyła w środek bramki co ułatwiło Landowskiej wybronienie tego strzału.

Kolejne spotkania Puszczy to pewne wygrane 3:0 z Zielonymi Niegowić oraz w ostatniej kolejce z AS Świątniki. Przed tym meczem sztab Puszczy zajął się przeliczeniem punktów i przede wszystkim bramek. By nie patrzeć na wynik pojedynku Górnik – Dąb trzeba było poprawić liczbę strzelonych bramek. Mecz wygrały piłkarki Puszczy 3:1. Dąb by myśleć o I miejscu musiał wysoko pokonać zespół Górnika, jednak pewnie to wygrały piłkarki z Wieliczki zagrzewane do boju przez niepołomiczanki. W ostatnim akcencie turnieju Zieloni ograli ASŚG i tym samym II turniej z okazji Dnia Kobiet przeszedł do historii. Puszcza drugi raz z rzędu zajęła I miejsce, a nasz nowy nabytek Izabela Zeszczuk okazała się najlepszą piłkarką turnieju.
Puszcza już zapisała się złotymi zgłoskami w historii żeńskiej piłki na ziemiach Podokręgu Wieliczka, a wyczyn piłkarek z Niepołomic długo będzie ciężki do pobicia.

Tomasz Słaboń (Trener Puszczy Niepołomice): “Kolejny raz przyjechaliśmy do Wieliczki by powalczyć o wygraną. Zabrałem moim zdaniem piłkarki które radzą sobie na hali. Ponownie i tym razem nie pomyliłem się w wyborze. Gratuluję jak zawsze mojej drużynie, bo kolejny raz wygraliśmy to koncentracją i skupieniem których czasem brakuje w naszym zespole. A jak widać to nam pomaga. Gratuluję rywalkom dobrej postawy i dziękuję za docenienie naszej Izy Zeszczuk. Ja chciałbym jednak NAJ Plusem turnieju nagrodzić Patrycję Maniek za tzw pazur w grze. Nasza Mania była dziś wszędzie”

Wyniki Puszczy:

Puszcza – Górnik 1:0 (Zeszczuk)
Puszcza – Dąb 0:0
Puszcza – Zieloni 3:0 (Sikora, Motyka, Tańcula)
Puszcza – ASŚG 3:1 (2-Maniek, Motyka)

Tabela końcowa:

1. Puszcza
2. Górnik
3. Dąb
4. Zieloni
5. ASŚG

Puszcza: Piechnik, Sikora, Pokorniak, Motyka, Zeszczuk, Radwańska, Szlosek, Kwiecińska, Tańcula, Maniek

Gazeta Wielicka

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.